banner279

Her Zaman Olduğu Gibi Korona İkliminde de En Önemli Şey “Allah’tan Ümidi Kesmemek”tir!

“Sakın ola ki; ‘Ey Rabbim, benim büyük bir sıkıntım var’ deme. Tüm benliğinle, ‘Ey dert, benim sonsuz kuvvet ve kudret sahibi Rabbim var!’ de.” Kaynak: Her Zaman Olduğu Gibi Korona İkliminde de En Önemli Şey “Allah’tan Ümidi Kesmemek”tir!

Her Zaman Olduğu Gibi Korona İkliminde de En Önemli Şey “Allah’tan Ümidi Kesmemek”tir!

Arabiyafakat kanalının YouTube üzerinden yayınlandığı bir nasihat videosunu, şu korona ikliminde hatırlamanın tam zamanı…

Fırtınalı bir gece doğum sancıları çeken hamile bir Ceylan’ın Aslan ve Avcı’nın oluşturduğu tehdit altında hayatta kalma öyküsünün paylaşıldığı videoda kıssadan çıkarılan hisse çok hikmetli:

“Hayatında her yönden kuşatıldığın anlar olabilir. Kötü fikirler, çocukların yoruyordur, ruhsal bunalımlar, kalbine hakim olan bir hata, isteğin dışında başına gelen zorluklar, sıkıntılar…

Yapmaya gücünün yettiği şeye odaklan. Kalanını tüm insanlığın hayatını düzenleyene bırak. O, annenin çocuğuna olan merhametinden daha merhametlidir.

En önemli şeyi hatırla: Allah’tan ümidini kesme! O’na olan imanını kaybetme. Tüm sıkıntılarının çözümü O’nun katında.

Şu önemli şeyi hatırla: ‘Ey Rabbim, benim büyük bir sıkıntım var!’ deme. ‘Ey dert, benim sonsuz kuvvet ve kudret sahibi Rabbim var’ de.”

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140