banner279

Vanspor : 1 Hakem Hataları : 0

Vanspor : 1 Hakem Hataları : 0

Ligde 2 hafta sonradan 3 puanla tanıştık sonunda.

İlk yazımdan bu zamana hep dedim takım yeni kuruldu. İstenilen özlenen seviyeye gelmesi kolay olmaz dedim. İki beraberliğin ardından alınan bu galibiyet yine yanıltmasın kimseyi. Çünkü rakip Sivas Belediye Spor da henüz kendini kanıtlayamamış bir takım performansı çizdi.

Geçen hafta atanın ve tutanın iyi olursa skor o kadar lehinize olur demiştim. Ayrıca hatırlarsanız Sedat Cengiz uzun zamandır göremediğimiz 10 numara demiştim. Ve bu hafta 10 numara olduğunu gösterdi ve skoru getiren golü süper frikik ile aldı 3 puanı hanemize yazdı. Ama halen gelişmesi lazım. Her hafta performansının üzerine koyarsa bizim vazgeçilmezimiz olabilir. Her maçta bir frikik olsa da Sedat topun başına geçse deriz. İnşallah olacak da. Aslında skora etki yapması gereken oyuncu Utku. Bu hafta da çok etkisiz bir performans çizdi. Acaba takım içerisinde uyumsuzluk mu var, Utku yeteri kadar top alamıyor mu derken ikinci yarı oyuna Yaser böyle olmadığını gösterdi. Oynamaya aç, kendini kanıtlamaya çalışan aynı zamanda ilk 11 de yer alması gerektiğini gösterir bir performans sergiledi. Tahmin ediyorum ki bir sonraki kadroda Utku yerine Yaser 11 de şans bulacaktır.

Geçen haftaya kadar yedek kulubesinin ne kadar boş, oyuna girecek oyuncuların skora etki edemeyeceğini düşünürken son transferler ile kulubenin de kalitesi ortaya çıktı. Yaser, Yiğit, Sedat, Oktay....

Lig uzun bir maraton. Her an her şey olabilir. Geçen haftaya kadar 2 puanla alt sıralarda yer alırken bu hafta 5 puanla 7. sıradayız. Doğru taktik doğru adamlarla yapılmayacak hiç bir şey yoktur.

Hakemlere gelince;

Allah aşkına buraya gelirken kafanızda ki ön yargıyı bir kenera bırakın öyle gelin. İnsan hata yapar ama bir iki üç bundan sonrası tamamen art niyettir. Bugün bir kez daha görmüş olduk ki hakemlerin sadece üst ligler de değil tüm liglerde yeteri kadar yetkinliği yok. Hatalı pozisyonlardan bahsetmeye gerek bile duymuyorum.O kadar iyi niyetli düşünüp başlığı bile hakem hatası diye yazdım. Sonuçta buradaki oyuncularda futboldan ekmeğini kazanıyor. Kimsenin hakkını gasp etmeye hakkınız yoktur. Kimseden ayrıcalık istemiyoruz sadece görevinizi adaletli bir şekilde yapın yeter. 

Feyyaz hoca için bir kaç cümle yazmak istedim. Teknik patron iken belki işler yolunda gitmedi. İstenilen sonuçlar elde edilemedi. Ama bugün kendisini tribünde yerini almış maçı izlerken gördüğümde iş ahlakının ne kadar önemli olduğunu da bir kez daha görmüş oldum. Çünkü bir gün önceden Van`a gelip maçı izleyip ardından İstanbul' a televizyon programına yetişmek çok yorucu olsa gerek. Tebrikler.

Puan kayıplarına tahammülümüzün  olmadığı aşikar. 4. hafta maçında ligin puansız ekibi Pazarspor karşısında alınacak galibiyet takıma ve taraftara ayrı bir heyecan katarak galibiyet serisinin başlamasına vesile olsun.

Kenetlenip birlik olma zamanı...

2. lige çıktığımızda kullandığımız sloganı bir kez daha kullanalım.

O Sene Bu Sene...

Kalın sağlıcakla...

YORUM EKLE

banner141

banner140

banner241