banner279

Zihinsel engelli öğrencilere destek…

Başkale ilçesinde bulunan Özel Elbak Özel Rehabilitasyon merkezinin zihinsel engelli öğrencilerine, İstanbul'daki dizi oyuncularından destek geldi.

Zihinsel engelli öğrencilere destek…
Okulun kurucu müdürü Birgül Yağızer ve kurum müdürü Ümmü Yılmaz sosyal medya üzerinden okulun yardıma muhtaç zihinsel engelli öğrencileri için yardım talebinde bulundu.
İstanbul'da üniversite öğrencisi olan Ezgi Bilen Yüksel'in aracılığıyla çeşitli TV kanallarında dizi oyunculuğu yapan Bergüzel Koray, Birce Akalay, Ebru Cündübeyoğlu, Yıldız Çağrı, Atiksoy Ayça Erturan, İnci Gündoğlu gibi ünlü oyuncular, hazırladıkları yardım paketlerini Başkale'de bulunan okula kargo yoluyla ulaştırdı.
Yaklaşık 200 zihinsel engelli öğrenciye giyim ayakkabı ve kırtasiye yardımı yapan sanatçılar, hem zihinsel hem de bedensel engelli öğrencilere tekerlekli sandalye gönderdi.
Yardımları alan Özel Elbak Özel Rehabilitasyon merkezinin Kurum müdürü Ümmü Gülsüm, gelen yardımları öğrencilerine dağıtıklarını belirterek sanatçılara bu örnek davranışlarından dolayı teşekkür ettiler.

Bölge: Zafer Tayfur
Güncelleme Tarihi: 09 Eylül 2015, 16:24
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241