banner279

Zeytinburnu'ndan Van Erciş'e Yardım Eli

Van’ın Erciş ilçesi Bayramlı Mahallesi’nde Evini Yapana Yardım (EYY) modeliyle inşaatı tamamlanan 15 konuta düzenlenen törenle elektrik verildi.

Zeytinburnu'ndan Van Erciş'e Yardım Eli

Bayramlı Mahallesi Yeditepe semtinde inşaatı tamamlanan 15 konuta düzenlenen törenle elektrik verildi. Burada gerçekleşen törene VEDAŞ Van İl Müdürü Murat Taş, Van İl Yatırım Müdürü Orhan Gültepe, Erciş İşletme Müdürü M. Sait Durak, hizmetin yapılması sırasında destek veren hayırsever işkadını Berivan Algın, işadamı Abdullah Baş ile vatandaşlar katıldı.Burada bir konuşma yapan hayırsever işkadını Berivan Algın, devlet-vatandaş kaynaşmasının en güzel örneklerinden birine yardım etmenin mutluluğunu yaşadıklarını belirterek, “Deprem sonrası tanıdığımız ve birçok ihtiyacını karşıladığımız Bayramlı Mahallesi’nin bugün bir sıkıntısının daha çözülmesine önayak olduğumuz için kendimizi mutlu hissediyoruz . Yeditepe semtinde AFAD tarafından yapılan konutlarda elektrik olmadığını öğrendiğimizde hemen kolları sıvayarak gerekli görüşmeler sonucu semtimize enerji verilmesini sağladık. Bunun hep birlikte mutluluğu içerisindeyiz. Devlet-vatandaş dayanışmasının en güzel örneğini sunarak güzel bir hizmet sunduğumuza inanıyorum. Mahallemiz sakinlerine hayırlı olsun. Ayrıca, enerji hattı çekilmesi sırasında bizden desteklerini esirgemeyen VEDAŞ Bölge Müdürü Zafer Türüt, Van İl Müdürü Murat TAŞ, Van İl Yatırım Müdürü Orhan Gültepe ve İsa Kayar'a, Van milletvekilleri Burhan Kayatürk ve Fatih Çiftci, eski milletvekili Kerem Altun, Van Valimize, Ak Parti İl Başkanı Abdullah Aras'a ve ekibine, Erciş Kaymakamı Barbaros Baran’a, Van İl Sağlık Müdürlüğü’nden Fevzi Türkmen'e, Erciş Eski Belediye Başkanı Zülfükar Arapoğlu'na, Ercişli iş adamlarından Osman Kaya, Abdullah Baş'a ve emeği geçen herkese sonsuz teşekkürlerimizi sunarım” dedi.

VEDAŞ Van İl Müdürü Murat Taş ise, 17 Şubat 2014 tarihinde yapımına başlanan Erciş ilçesi Bayramlı Mahallesi Yeditepe semtinde AFAD tarafından Evini Yapana Yardım (EYY) kapsamında yapımı tamamlanan afet evleri için Trafo Postası AG Dağıtım İşi’nin tamamlandığı belirterek, “Öncelikle 2011 yılında Erciş ilçemiz ile Van ilimizde meydana gelen depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, aile ve yakınlarına da başsağlığı dileklerimi bir kez daha yineliyorum. Bayramlı Mahallemizde tesisi tamamlanan trafo postasının yapılmasını bizlerden talep eden ve tesisin yapımında manevi olarak emekleri bulunan hayırsever vatandaşlarımızdan Berivan Algın hanıma ve Ercişli işadamı Abdullah Baş’a huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Yatırımın mahalle halkımıza hayırlı uğurlu olmasını dilerim” şeklinde konuştu.
Konuşmaların ardından, trafo postası başına geçilerek burada bağlanan kurdele kesilerek afet konutlarına elektrik verildi.

Güncelleme Tarihi: 01 Nisan 2014, 15:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241