banner279

ZAMANI-MIYDI OSMAN BEY?

Fırıncılar Odası Başkanı Osman Tuncil; ‘Zam değil, önceden alınan karar uygulanmaya başlandı’! Geçen yıl alınan kararla, Van’da 210 gramlık ekmeğin fiyatı 1.25 TL’ye yükseltilmişti. Ancak bazı fırıncılar, alınan zam kararını uygularken bazı fırıncılar da kendi aralarında rekabete başlamış ve ekmek 75 kuruş ila 1 TL arasında değişen fiyatlara satılmaya başlanmıştı. Geçtiğimiz günlerde ise, fırıncılar tarafından alınan kararla, ekmek 1.25 TL’den satılmaya başlandı. Fırıncılar Odası Başkanı Osman Tuncil; “Ekmeğe zam yapmadık, daha önce alınan kararı fırıncılar uygulamaya başladı” dedi.

ZAMANI-MIYDI OSMAN BEY?

Fırıncılar tarafından, zamlı tarifenin böyle bir zamanda uygulanmaya konması siyasi partilerden, STK’lardan ve vatandaşlardan tepki aldı.

Tepkilerin ardından Fırıncılar Odası Başkanlığı tarafından kısa bir açıklama yapıldı. Oda Başkanı Osman Tuncil, yaptığı açıklamada, tepkilerin haksız olduğunu belirterek, “Yapılan zam değil, daha önce alınan kararın tüm fırıncılar tarafından uygulanmaya konmasıdır” dedi. 

Fırıncılar Odası Başkanı Osman Tuncil, şunları söyledi: “Ekmeğin 1.25 TL’den satılma kararını biz geçen sene aldık. Fiyatı uygulamaya başladık, daha sonra bazı arkadaşlar arasında rekabet başladı, çok uğraştık ama bu rekabeti bir türlü sonlandıramadık. Son zamanlarda şartlar biraz daha zorlaşınca, ki bu haksız rekabet sebebiyle de birkaç tane iş yerimiz de kapanmıştı, bu yüzden fırınlarımız fiyatı uygulamaya başladılar. Yani bu fiyatı biz 1 yıldır uyguluyorduk, bazı fırıncılar arasında 3 ay kadar önce rekabet başladı, daha sonra tekrar arkadaşlar bir araya geldiler, anlaştılar ve eski fiyatı tekrar uygulamaya başladılar. Yani yeni bir zam söz konusu değildir.”

Ekmek fiatlarına yapılan zamma Van'da bütün kesimlerden tepki gelmeye devam ediyor. Vanlılar bu zamın böylesi sıkıntılı bir süreçte yapmak fırsatcılıktan başka birşey değil diye tepkilerini gösteriyor..

Özel Haber: M. Selim Kurt

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi
YORUM EKLE
YORUMLAR
Vanli
Vanli - 2 ay Önce

Insanlar bırakın zam yapmayı bedavaya veya maliyetine ekmek satmak icin yarisiyorlar siz kaustan faydalanıp zam yapmışsınız bide utanmadan onceki kadar diyorsunuz uygulanacak zaman diyorsanız alahtan korkun

SIRADAKİ HABER

banner241

banner141

banner140

banner280