banner279

YYÜ’den Çin Üniversitelerine Ziyaret

Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve Van Meslek Yüksekokulu Öğretim Görevlisi Doç. Dr. Abdullah Altın, Çin’in Guangzhou ve Shenzhon kentlerinde bulunan çeşitli üniversite ve enstitüleri ziyaret etti.

YYÜ’den Çin Üniversitelerine Ziyaret
 Haber Merkezi

Uluslararası alanda çeşitli ülkelerin üniversiteleri ile Öğretim görevlisi ve öğrenci değişimi alanında anlaşma protokolü imzalayan Yüzüncü Yıl Üniversitesi (YYÜ) rotasını bu kez Çin’e çevirdi. 
27 Temmuz 2 Ağustos tarihleri arasında Çin’e ziyarette bulunan YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal ve Van Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesii Doç. Dr. Abdullah Altın Çin’in Guangzhou ve Shenzhon kentlerinde bulunan Guangdong Universty of Technology (Guangdong Teknoloji Üniversitesi), Beijing Genomics İnstitute ve İnstitute Of İndustry Technology Üniversite ve enstitüler ile bilimsel ve akademik alanda görüşmeler yaptı.
Yüzüncü Yıl üniversitesi olarak Uluslararası üniversiteler ile daha öncede öğrenci ve öğretim görevlisi değişimi yapıldığını ifade eden Rektör Prof. Dr. Peyami Battal, “Çin Guanandong Teknik Ünüversitesi Rektörünün Uluslararası Danışmanı ve Mühendislik Fakültesi Dekanının da bulunduğu toplantıda ön görüşmeler çerçevesinde gelecekte öğretim elemanı ve öğrenci değişimi ile alakalı ortak projeler konusunda görüşmeler yaptık ve nihai protokol üzerine şu an da çalışımlarımız sürüyor.   Özellikle Yüksek Bilgisayarlı Teknoloji alanında da iki enstitü ile protokollerimizi yapar isek çeşitli alanlarda önemli çalışmalar gerçekleştireceğiz” dedi.

Haber Kaynağı: VAN OLAY GAZETESİ
Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 23:49
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241