banner279

YYÜ'de Türk Halk Müziği konseri...

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi (Van YYÜ) Türk Müziği Devlet Konservatuarı'nın organize ettiği Türk Halk Müziği konseri ve Türk Halk Oyunları gösterisi ile muhteşem bir gece yaşayan davetliler salonu hınca hınç doldurdu.

YYÜ'de Türk Halk Müziği konseri...
 Van YYÜ Cengiz Andiç Kültür Merkezi'nde yapılan Türk Müziği Devlet Konservatuarı öğretim görevlileri Necip Çetin ile Osman Ekşi'nin hazırladığı muhteşem etkinlik Türk Halk Müziği konseri ile başladı. Türk Halk Müziği'nin sevilen eserlerinin seslendirildiği gecede salonu dolduran davetliler türkülere eşlik etti.

    Konserin ardından  Türkiye'nin her yöresinden oyunların yer aldığı Türk Halk Oyunları ile devam eden gecede davetliler doyasıya eğlendi. Şarkılar eşliğinde halay çeken davetliler muhteşem bir gece yaşarken YYÜ Rektörü Prof. Dr. Peyami Battal gecenin sonunda Türk Müziği Devlet Konservatuarı Müdürü Prof. Dr. Cem Şaktanlı ve geceyi düzenleyenlere çiçek verdi.
   Geceye YYÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Murat Demirel, dekanlar, yüksek okul müdürleri ve çok sayıda öğrenci katıldı. Gece çekilen toplu fotoğrafın ardından sona erdi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 14 Aralık 2017, 11:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241