banner279

YYÜ`de 2. Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi

İlki geçen yıl Yüzüncü Yıl Üniversitesi`nde (YYÜ) ulusal olarak gerçekleştirilen \"Veteriner Öğrenci Kongresi\" bu yıl YYÜ Bilimsel Araştırma ve Kongre Topluluğu tarafından uluslararası olarak organize edilecek.

YYÜ`de 2. Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi
 5-7 Aralık 2012 tarihleri arasında YYÜ Prof. Dr. Cengiz Andiç Kültür Merkezi`nde gerçekleştirilecek kongreye geçen yıl olduğu gibi yoğun bir ilgi bekleniyor.

Hayvancılığın önemli sorunlarının, veteriner hekimliği eğitiminin, mesleki etik kurallarının ve bilimsel anlamda güncellenen bilgilerin sergilenip tartışılacağı kongreye yurtiçi ve yurtdışından veteriner öğrencilerinin yanında kamu ve özel sektörden birçok uzman katılacak.

Kongreye, Türkiye`nin 10 üniversitesinden yaklaşık 70 öğrenci, İran ve Azerbaycan üniversitelerinden 25 öğrencinin katılması bekleniyor.

5 Aralık 2012 Çarşamba günü saat 09.00`da açılış töreni yapılacak "2. Uluslararası Veteriner Öğrenci Kongresi"nde ki ilk konferansta Prof. Dr. Erol Alaçam mesleki bilgi ve tecrübelerini öğrencilere aktarılacak. (Haşim Tosun-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2012, 16:02
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140