banner279

YYÜ` de Kuyruk Çilesi Bitmiyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesine ulaşımı sağlayan şehiriçi araçlarının az olması nedeniyle öğrenciler kent merkezine gelip gitmekte büyük sıkıntı yaşıyor. Özellikle kampüs alanından merkeze gelmek isteyen öğrenciler uzun süre kuyrukta beklemek zorunda kalıyor.

YYÜ` de Kuyruk Çilesi Bitmiyor
Kent merkezinden yaklaşık 5 km uzakta bulunan Van Yüzüncü Yıl Üniversitesinde daha önceki yıllarda da bu sıkıntıların olduğunu aktaran öğrenciler, bu güne kadar sorunun çözülememesini anlayamadıklarını belirttiler.

 

Yıllardır bu sorunun devam ettiğini belirten bir öğrenci "Benim Üniversitede ikinci yılımdır. Daha önce de bu sıkıntı varmış. Bu güne kadar neden bu sorunun çözülmediğini anlayamıyoruz." dedi.

 

"Çilemiz Yıllardır Devam Ediyor"
Daha önce öğrencilerin bu soruna dikkat çekmek için defalarca yürüyüş düzenlediklerini anlatan öğrenciler, "Burada defalarca öğrenci arkadaşlar yürüyüş yaptılar; ancak fayda etmedi. Çilemiz hala devam ediyor." şeklinde konuştu.

 

İsmini vermek istemeyen başka bir öğrenci ise, kış aylarında araç bekleme kuyruklarının artarak devam ettiğini acilen bir çözüm beklediklerini söyledi.

 

Kampus alanından kent merkezine gelen otobüslerin tıka basa dolu olduğu görüldü. (Murat Dalgın-İLKHA)

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2012, 11:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140