banner279

Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde kayıtlar sürüyor

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde geçtiğimiz günlerde başlayan 2015-2016 eğitim öğretim yılı kayıtları devam ediyor.

 Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde kayıtlar sürüyor
 

Van Yüzüncü Yıl Üniversitesi’nde hem e-devlet üzerinden hem de yüz yüze alınan kayıtlar yarın (Cuma günü) mesai bitimiyle son bulacak.

Kayıt işlemleri ile ilgili İlke Haber Ajansı’na (İLKHA) konuşan Kayıt Koordinatörü Hasan Basri Esgün, kayıtların e-devlet üzerinden yapıldığını ve herhangi bir belgeye ihtiyaç olmadığını belirtirken, kayıt yaptıran öğrenciler ise Yüzüncü Yıl Üniversitesini yakın olması ve eğitim kalitesinden dolayı tercih ettiklerini ifade ettiler.

Kayıt yaptıracak fakülte mezunları dikkat!

Kayıtların elektronik ortamda ve e-devlet şifresiyle alındığını ifade eden kayıt Koordinatörü Hasan Basri Esgün, “Kayıtlar için sadece e- devlet şifresi yeterli oluyor. Öğrencilerin e-devlet şifresini alabilmeleri için PTT Şubesi açtık. Kampüs alanında, bu sayede öğrencilerimizi e-devlet şifresi için çarşıya göndermiyoruz. Şehir dışında olanlar buraya gelmeden kayıtlarını rahatlıkla yapabiliyor. Daha önce üniversite bitirmiş öğrencin de burada herhangi bir zorluk yaşamaması için lise diplomasının aslını getirmesi yeterli oluyor.” dedi.

Van’ın Erciş ilçesinden geldiğini ve İlahiyat Fakültesi kazandığını ifade eden Fatih Akan, “İlahiyat fakültesine kayıt yaptırdım. Burayı seçmemin nedeni hem YYÜ’nün avantajları hem de kaldığım yere yakın olması. Ben tercih listemin beşinci sırasını kazandım.” şeklinde konuştu.

Bitlis’ten geldiğini ve İlahiyat Fakültesi kazandığını aktaran Mehmet Laçin, tercih listesindeki üçüncü sıraya yerleştiğini belirterek, Van’ı tercih etmesinin temelinde eğitim kalitesi olduğunu söyledi.

İstanbul’dan geldiğini ifade eden Mehmet Vapur ise “Kayıt yaptırmak için İstanbul’dan geliyorum. İlahiyat fakültesini kazandım. YYÜ İlahiyat tercih listemin beşinci sırasındaydım. Burayı tercih etmemin sebebi, çevremdeki insanların Van hakkında sürekli güzel şey söylemeleriydi. Ayrıca YYÜ’nün Türkiye üniversiteleri arasında kalitesi burayı seçmemde etkili oldu.” diye konuştu.

Gülhan Sarıkan ve Saime Keklik ise kayıt işlemlerini yaptıklarını, Yüzüncü Yıl’ı tercih etmelerindeki sebebin ise ailelerinin Van’da olmalarından kaynaklandığını ifade ettiler.(Murat Dalgın-İLKHA)Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2015, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241