banner279

Yüreklerdeki acı hala tazeliğini koruyor

2011 yılında Van’da meydana gelen deprem birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen Van halkının yüreğindeki acı hala tazeliğini koruyor.

Yüreklerdeki acı hala tazeliğini koruyor

2011 yılında Van’da meydana gelen deprem birçok kişinin hayatını kaybetmesine neden oldu. Üzerinden 10 yıl geçmesine rağmen Van halkının yüreğindeki acı hala tazeliğini koruyor. Bu kapsamda İpekyolu Belediyesi Kültür Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından farkındalık oluşturulmaya çalışılarak Atatürk Sanat Galerisinde “Van depremini 10.yıl karma fotoğraf sergisi” düzenlendi. Sergide depremde Van halkını yaşadığı zorluklar bir kere daha gözler önüne serildi. Sergi vatandaşlar tarafından yoğun ilgi gördü.

İpekyolu belediyesi kültür sosyal işler müdürlüğü personeli Şehmuz Taş:  bu sergi hem deprem farkındalığını yaratmak için hem de ölen canlarımızı anmak için bu sergiyi yaptık. Tek temennimiz bir daha böyle bir depremin yaşanmamasıdır.

İsmini vermek istemeyen vatandaş: bugün 23 Ekim depremim 10’cu yıl dönümü yıl dönümü olması nedeniyle yitirdiğimiz onca can var. Allah bir daha yaşatmasın çok acı bir gündü. Sergi bu günün anlamına değindiği için yetkililere teşekkür ediyorum.

Kaynak : Vangölü TV

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140