banner279

YİBO Müdürleri Gevaş'ta toplandı

Gevaş Güzelkonak Yatılı Bölge Ortaokulu’nda gerçekleştirilen toplantıda, YİBO’ların akademik başarısı, öğrenci devamsızlıkları, okulların fiziki durumu, taşımalı eğitim sistemi gibi birçok konu masaya yatırıldı.

YİBO Müdürleri Gevaş'ta toplandı
  İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü M. Şirin Atlı, İl Milli Eğitim Müdürlüğü Taşımalı Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Şahin Uçkan, 14 YİBO ve 2 Pansiyonlu İmam Hatip Ortaokulu müdürleri, Temel Eğitim Bölüm Şefleri Reşat Gölbaş ve Cahit Kutlar’ın katıldığı toplantı, yaklaşık 3 saat sürdü.

İl Milli Eğitim Müdür Yardımcısı Orhan Bedir, YİBO’larda eğitim-öğretim durumunun öğrenciye yansımaları, öğrencilere davranış biçimi, başarı için yapılması gereken konular, farkındalık oluşturma, verimli çalışma, pratik çözümler gibi konularda fikir beyan eden ederek, başarı için daha fazla özverinin gerektiğine değindi.

YİBO’ların akademik başarısının istenilen seviyede olmadığını belirten Temel Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü M. Şirin Atlı ise, bu başarıyı artırmak için daha fazla bir çalışmanın sergilenmesi gerektiğini söyledi.

Akademik başarıda il ortalamasının altında kalan YİBO’ların, önümüzdeki süreç çerçevesinde Van ortalamasının üstüne çıkmasını umduklarını belirten Atlı, Nisan ayında yapılacak TEOG Sınavının bu anlamda iyi değerlendirilmesinin önemine değindi.

YİBO’ların başarı oranında kendisini göstermesi, farkını ortaya koyması ve Van’ın başarı ortalamasına daha fazla katkı sunması gerektiğine işaret eden Atlı, bu potansiyelin mevcut olduğunu belirtti.

Taşımalı Eğitimden Sorumlu Şube Müdürü Şahin Uçkan ise taşımalı eğitim sistemi ile ilgili yapılacak çalışmalara vurgu yaptı.

Toplantıda, okul müdürleri, YİBO’larla ilgili konuları gündeme getirerek, fikir alışverişinde bulundu.

/ Prestij Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 24 Mart 2017, 23:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241