banner279

Yetim ve öksüz çocuklara eğitim imkanı…

Babası veya annesi hayatta olmayan, maddi olanakları yetersiz, başarılı çocuklara parasız ve yatılı eğitim fırsatı tanıyan Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın bu yıl ki sınavı 28 Mayıs’ta yapılacak.

Yetim ve öksüz çocuklara eğitim imkanı…
 Konu ile ilgili İpekyolu Merkez İmam Hatip Anadolu Lisesi’nde İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim’den Sorumlu Şube Müdürü M. Şirin Atlı, Darüşşafaka Eğitim Kurumları yetkilileri, okul müdürleri, rehber öğretmenleri ve öğrencilerin katıldığı programda önümüzdeki Mayıs ayında yapılacak sınav ve alımlarla ilgili konular ve şartlar konusunda bilgilendirmeler yapıldı.

   Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın 2017 yılı sınavı, 28 Mayıs Pazar günü saat 10.00'da Türkiye'nin 21 ilinde düzenlenecek.

    Sınavda başarılı olan, mali durum araştırması ve sağlık kurulu kontrolünden geçen öğrenciler ortaokuldan üniversiteye ücretsiz kolej eğitimi alma hakkı elde edecek.

    İl Milli Eğitim Müdürlüğü Temel Eğitim’den Sorumlu Şube Müdürü M. Şirin Atlı, İstanbul ilinden sonra bu sınava en çok başvurunun yapıldığı ilin Van olduğunu söyledi. Okula yerleştirme konusunda Van ilinin sayısının en az 10’a kadar olmasını umduklarını belirten Atlı, bu konuda bu öğrencilerin tespiti, sınava hazırlanması konusunda okul idarecilerine ve öğretmenlerine büyük görev düştüğünü kaydetti.

    Yetkililer, başvuru evraklarının Darüşşafaka’ya 22 Mayıs 2017 Pazartesi gününe kadar elden veya postayla ulaştırılması gerektiğini belirtti.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2017, 18:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241