banner279

“Yeter artık! Barış istiyoruz barış”

Dün Şırnak'ın Silopi ilçesinde bulunan 172. Zırhlı Tugay Komutanlığı'na yapılan silahlı saldırıda yaşamını yitiren Tnk. Er Abdulhalik Araz için Van'da tören düzenlendi. Yukarı Norşin Camii'nde öğle namazına müteakip düzenlenen cenaze törenine, Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehmet Mehdi Eker de katıldı. Cenaze töreninde kısa süreli sloganın ardından sitem eden Araz'ın bazı yakınları; “Yeter artık. Biz kardeşiz. Barış istiyoruz barış. Sizler de barış isteyin” diye haykırdı.

“Yeter artık! Barış istiyoruz barış”
 Şırnak'ın Silopi ilçesindeki saldırıda hayatını kaybeden Tank Er Abdulhalik Araz, memleketi Van'da düzenlenen törenin ve kılınan namazın ardından Kürtçe ağıtlarla toprağa verildi.

Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanı Mehdi Eker, Van Valisi İbrahim Taşyapan, askeri erkan ve kurum müdürlerinin katıldığı törende Araz'ın yakınları gözyaşlarına hakim olamayarak, dakikalarca tabuta sarılarak ağladı. Bakan Eker de Araz'ın babasının koluna girerek teselli etmeye çalıştı.

Kılınan cenaze namazının ardından naaş omuzlara alınarak cenaze aracına taşındı. Bu sırada arka tarafta bazı kişilerin “Şehitler ölmez vatan bölünmez” sloganları attığı görülürken, şehit yakınlarının da “Cenaze üzerinde siyaset yapılmasın, acımız zaten bize yetiyor, cenazeye saygı gösterilsin. Yeter artık yeter. Biz barış istiyoruz barış. Biz kardeşiz. Siz de barış isteyin” diye karşılık verdi.

Gruptan bazı kişilerin de Cumhurbaşkanı Erdoğan'a sitem ederek; “Bilal'i gönder askere Bilal'i” diye bağırdıkları duyuldu.

Ardından Araz'ın naaşı, Kürtçe ağıtlar eşliğinde Van'ın Tuşba ilçe sınırları içindeki Akköprü Mezarlığı'na defnedildi.

Güncelleme Tarihi: 05 Ağustos 2015, 20:09
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241