banner279

Yertürk’ten, NATO’daki skandal olaya tepki…

15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Van Şube Başkanı Ahmet Yertürk, Cuma Namazı çıkışı dernek yönetimiyle birlikte yaptığı basın açıklamasında NATO’da yaşanan skandal olaya tepki gösterdi.

Yertürk’ten, NATO’daki skandal olaya tepki…
  15 Temmuz Milli İrade ve Demokrasi Derneği (MİDDER) Van Şubesi tarafından Hz. Ömer Camii önünde namaz çıkışı basın açıklaması gerçekleşti.

   Norveç’te NATO tatbikatında yaşanan Atatürk ve Erdoğan fotoğrafı skandalını kınayan MİDDER Van Şube Başkanı Ahmet Yertürk, NATO’nun 15 Temmuz darbesinin faili olduğu belirtildi.

   NATO’nun geçmişte yüzbinlerce insanın ölümüne neden olduğunu dile getiren Yertürk, “1 Mart 1992’de Bosna savaşında gözetim yapmak kaydıyla bu bahsettiğimiz NATO, 110 bin insanın ölümüne neden olmuştur. İki milyon insanın da yer değişimi ve göç yaşamasına sebebiyet vermiştir. 1. Körfez Savaşında, 1991’de milyonlarca insan ölmüş ve yine NATO’nun gözetiminde olan her GRACE cezaevindeki Iraklı ve bayan kardeşlerimize yapılan zulümleri de aziz milletimiz not almıştır. İki kutuplu dünyanın 21. yüzyılının başları itibariyle ABD egemenliğine dönüşmesiyle NATO’nun görev sorumluluklarıyla başka bir hal aldı. Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan önderliğinde her geçen gün daha da gelişen Türkiye, sadece bazı ülkelerin değil, NATO gibi askeri kurumların da açık hedefi haline geldi. Geçtiğimiz ağustos ayında Gürcistan’da düzenlenen NATO tatbikatında brifing skandalı, Rusya ile S400 savunma füzesi anlaşmamızın ardından Türkiye kast edilerek icra edilen doğudaki düşmana karşı tatbikatı, NATO’ya yön veren ülkelerin DAEŞ, PKK, PYD ile ilişkileri ve silah yardımları, NATO’nun niyetini açık eden adımlardan bazılarıdır” yapılan basın açıklamasının ardından kalabalık sessiz bir şekilde dağıldı.

Güncelleme Tarihi: 26 Kasım 2017, 23:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241