banner279

YENİ ATANAN DOKTORLAR VAN’A HAYRAN KALDI

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği tarafından, 70. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurasıyla Van’a atanan doktorlara bir gezi programı düzenlendi.

YENİ ATANAN DOKTORLAR VAN’A HAYRAN KALDI

Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreterliği 70. dönem devlet hizmet yükümlülüğü kurasıyla Van’a atanan 118 doktor için bir gezi programı düzenledi. Programda, kentin doğal güzelliklerini ve tarihi yerlerini gezen doktorlar Van’a hayran kaldı.

Yılmaz Sönmez/Van Olay 

Gezi programına Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Heybet Semur, Genel Sekreterlik İdari Hizmetler Başkanı Yaşar Beygo, Van Bölge Eğitim Araştırma Hastanesi Başhekimi Dr. İlhan Aydın, ilçe hastane başhekimleri ve yeni atanan doktor ve aileleri katıldı.

Etkinlikle ilgili bilgi veren Van Kamu Hastaneleri Birliği Genel Sekreteri Op.Dr. Heybet Semur, “İlimize 70’inci dönemdevlet hizmet yükümlülüğü kurasıyla atanan doktorlarımızla alakalı bir etkinlik yapmak istedik. Konuyla alakalı birliğimize alakalı olan başta Van Eğitim ve Araştırma Hastanesi olmak üzere, Ağız Diş Sağlığı Merkezimiz, Erciş, Muradiye, Çatak Başkale, Gevaş ve Özalp gibi ilçe hastanelerimizin başhekimleriyle beraber istişare ettik. Yaptığımız istişare sonucu ilimize atanan, hastanemizde göreve başlayan doktorlarımızla ilgili bir etkinlik düzenlemek istedik. Van kış mevsiminin erken geldiği bir ilimizdir. Buna istinaden tam havalar soğumadan hafta sonu hem Van ilini tanıtalım hem de doktorlarla bir sosyal etkinlik düzenleyelim dedik.Bu durumda hem idarecilerimizle hem de yeni gelen hekimlerimizle bir kaynaşma halinde bir etkinlik düzenlemek istedik. Bu münasebetle Edremit’ten bir vapur kiralayarak doktorlarımızla beraber Akdamar Adası’na ziyarete geldik.” dedi.

“VAN GÜZEL BİR ŞEHİR”

Doğu illerinden Erzurum ve Van’ı tercih eden Fizik Tedavi Uzmanı Dr. Yetkin Kergen, kentin haberlerde duyulduğu gibi olmadığını ve beklentilerinin üzerinde ortamla karşılaştığını belirterek, şu ifadeleri kullandı; “Tercihlerim arasından doğu illerinden Erzurum ve Van vardı. Bu tercihlerimin arasında kalmıştım ama Van’ı beklentilerimin çok üzerinde buldum. Haberlerde duyduğumuz gibi bir ortamın olmadığını çevre ve şehir olarak, insanları olarak, dışarıdan gelen insanlara karşı misafirperverlikle ağırlandığımı hissettim. Yaklaşık 3 haftadır buradayım. Gayet memnunum ve inşallah da böyle devam eder. Van güzel bir şehir. Batıda da kaldım, Karadeniz’de de kaldım ama Doğu’da böyle bir deniz havası yaşamak benim için güzel oldu.” diye konuştu.

“BU ETKİNLİKLE DEĞER VERİLDİĞİMİZİ HİSSETTİK”

Van’da yaşanan olaylardan dolayı bir ön yargıyla geldiğini ancak kentte geldikten sonra yargıların geçtiğini dile getiren Doktor Mert Altıntaş ise genel sekreterliğin düzenlediği etkinlikle kendisini değerli hissettiğini ifade etti.

Altıntaş, “Hacettepe Mezunuyum 70’inci kurada Gevaş Devlet Hastanesine atandım. Daha önce Van’a gelmemiştim. Daha doğrusu Ankara’nın doğusuna hiç geçmemiştim. Buraya gelmem güzel oldu ve gayet memnun kaldım. Bayramda Van’da bir patlama oldu. Haberler hiç de iç açısı değildi, ama 28 Eylül tarihinden beri buraya geldim ve hiç ters bir şeyle karşılaşmadım, herkes çok iyi karşıladı. Başta ön yargılarım vardı ama büyük ölçüde bu yargılar gitti. Bu etkinlikle de değer verildiğimizi hissettik. Akdamar Adası’na daha önce gelmiştim ama toplu olarak gelmek daha güzeldi.” şeklinde konuştu.

“VAN’I TERCİH ETTİĞİM İÇİN MUTLUYUM”

Özalp Devlet Hastanesi’nde görev yapan Acil Sorumlusu Doktor Kerem Çolakoğlu da bir yıldan bu yanan Van’da kaldığını ve bir sıkıntıyla karşılaşmadığını dile getirdi. 
Çolakoğlu, “Van’ımız güzel. Van’ımız oldu burası ve artık burayı da benimsedik. Özalp’te çalışmamama rağmen Van’da ikamet ediyorum.

Nöbetlere gidip-geliyorum ve acille ilgili bir durum olduğu zaman ondan dolayı gitmem gerekiyor. Van’ı tercih ettiğim için mutluyum. Bir senedir buradayım ve bir sıkıntı yaşamadım.” ifadelerini kullandı.

YENİ ATANAN DOKTORLAR VAN’A HAYRAN KALDI

Güncelleme Tarihi: 26 Ekim 2016, 23:55
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140