banner279

Yazar ve şairler Tuşba’da gençlerle buluştu

Tuşba Kaymakamlığı İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Tuşba Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından “Yerel Yazar ve Şairlerimiz Tuşbalı gençlerle buluşuyor” programı düzenlendi.

Yazar ve şairler Tuşba’da gençlerle buluştu
 Hüseyin Çelik Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi toplantı salonunda düzenlenen Programa Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe, Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, Van Yerel Yazar ve Şairler Birliği Başkanı Yaşar Adıyaman, Kültür ve Sosyal İşler Müdürü M. Nuri Bekiroğlu, Hüseyin Çelik Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sıddık Baykara, Öğretmen ve öğrenciler katıldı.

   Düzenlenen Programda Hüseyin Çelik Kız İmam Hatip Anadolu Lisesi Müdürü Mehmet Sıddık Baykara teşekkür konuşması yaptı.

   Daha sonra söz alan Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürü Muhlis Ceylani, “Van ilimizin Büyük Şehir olmasıyla birlikte Tuşba, İpekyolu ve Edremit ilçeleri kuruldu. Bu ilçeler arasında hem akademik başarılar hem sosyal, kültürel ve sportif manalarda tatlı güzel yarışmalar başladı. Bizler diğer ilçelerimizi kendimizden ayrı tutmuyoruz çünkü bütün öğrenciler bizim için hep aynıdır, hepimizin çocukları ve bizlerin gelecekleridirler. Bizim öncelikli amacımız çocuklarımızın zararlı alışkanlıklardan uzak kalmasıdır ve iyi alışkanlıklar edinmelerini istiyoruz. Bu bütün projeler Sayın Valimizin ve Kaymakamlığımızın himayesinde gerçekleşiyor. İl Milli Eğitim Müdürlüğümüzün de bu projelere çok katkıları var. Tuşba Belediye Başkanımız Sayın Doç. Dr. Fevzi Özgökçe öğrencilerimizin zararlı alışkanlıklardan alıkonulması ve okuma alışkanlığı edinerek akademik, sosyal, kültürel ve sportif başarılar edinmeleri hususunda her zaman destekleri olmuştur. Bütün paydaşlarımıza teşekkür ediyorum tüm öğrencilerimize üstün başarılar diliyorum” dedi.

   Tuşba Belediye Başkanı Doç. Dr. Fevzi Özgökçe ise, “Kültürel faaliyet denince hemen akla Tuşba geliyor. Bizim bütün faaliyet ve etkinliklerimiz öncelikle hepimizin değerleri olan bütün öz değerlerimize uygun yapıyoruz. Burada Hüseyin Çelik Kız İmam Hatip Anadolu Lisesinde olduğu gibi sizlere çok özel yazarlarımız ve şairlerimizi yani değerlerimizi sizlerle buluşturuyoruz. Tuşba İlçe Milli Eğitim Müdürlüğümüz ile birlikte Tuşba Belediyesi olarak Van’ın Yazar ve Şairlerini tüm okullarımız ile buluşturacağız. Buradaki amaç ve gayelerin yüzlercesini sayabiliriz ama ben sadece bir tanesini söylemek istiyorum, şurada sizlerin içinde geleceğin şair ve yazarlarını görebiliyorum. Siz öğrencilerimiz de bu tür çalışmalar ile geleceğin yazarları olacaksınız, şairleri olacaksınız, yöneticileri olacaksınız ve en önemlisi devletin gerçek sahipleri olacaksınız. Eğitime tam destek vermek için sonuna kadar hep yanınızdayız ve sizlerin hizmetinizdeyiz. Bu tür programların hazırlanmasında emeği geçen bütün paydaşlarımıza, her okulun Müdürleri ve öğretmenleri, öğrencilerimizi ve sizleri yalnız bırakmayan şair ve yazarlarımıza teşekkür ediyorum. Van’ımızın değerlerini gelecekte daha güzel yerlerde ve daha güzel eserlerle görmek üzere Allah’a emanet olun” ifadelerini kullandı.

   Yapılan konuşmaların ardından Van Yazarlar ve Şairler Birliği Başkanı Yaşar Adıyaman, sahip olunan değerler konulu söyleşi gerçekleştirdi.

     Soru cevap bölümünden sonra, hediye takdimleri ile program son buldu.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 03 Ocak 2018, 22:06
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241