banner279

Yaviç: 3 Y ile mücadele yine başlamalı

Ak Parti Eski İl Başkanlarından ve Mevcut Başkan Adayı Vesim Yaviç, Ak Parti'nin kuruluş felsefesini anlatarak, "Ak Parti, 3 Y ile mücadele amacıyla kuruldu. Neydi bunlar? Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasaklarla mücadele. Zaten bunun da karşılığını da ilk dönemler aldı. Ama sonraki dönemler sıkıntılar yaşandı. Yeniden bu kuruluş felsefesine dönmek için çabalamak lazım" ifadelerini kullandı.

Yaviç: 3 Y ile mücadele yine başlamalı
 Ak Parti Eski İl Başkanlarından ve Mevcut Başkan Adayı Vesim Yaviç, Ak Parti'nin kuruluş felsefesini anlatarak, "Ak Parti, 3 Y ile mücadele amacıyla kuruldu. Neydi bunlar? Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasaklarla mücadele. Zaten bunun da karşılığını da ilk dönemler aldı. Ama sonraki dönemler sıkıntılar yaşandı. Yeniden bu kuruluş felsefesine dönmek için çabalamak lazım" ifadelerini kullandı.

         Ak Parti Eski İl Başkanlarından ve Mevcut Başkan Adayı Vesim Yaviç, gündeme ilişkin gazetemizin sorularını yanıtladı.
Yaviç, resmi ağızla Van İl Başkanlığı adaylığını ilk açıklayan isim olduğunu belirterek, "Çalışmalarımız iyi gidiyor. Yoğun bir çalışma temposu içindeyiz. Geçmişte de bu görevi ifa ettik. Tecrübemiz var. Adaylığımızı açıkladık, hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

    YAVİÇ: "İYİ BİR İDARE YOK"
   Ak Parti'nin bölgedeki karşılığının son yıllarda iyi yönde olmadığını, partinin bölgede iyi idare edilmediğini belirten Yaviç, "Son yıllarda bakıyoruz iyi bir idare yok. Ak Parti'nin karşılığının bu olmaması gerektiğini düşünüyorum. Biz de elimizi taşın altına koyalım dedik. Ziyaretler yapıyoruz. Gittiğimiz yerlerde de pozitif bir enerji alıyoruz. Umarım faydalı olur" ifadelerini kullandı.
Ak Parti'nin kuruluş felsefesini anlatan Yaviç, "Ak Parti 3 Y ile mücadele amacıyla kuruldu. Neydi bunlar? Yolsuzluk, Yoksulluk ve Yasaklarla mücadele. Zaten bunun da karşılığını da ilk dönemler aldı. Kurulduğu gibi birinci parti olarak iktidara geldi. Sonraki 2004 ve 2007 seçimlerinde her bölgede çok iyi bir karşılık buldu. Bakın Ak Parti öncesi tarımdan ulaşıma, sağlıktan eğitime kadar her alanda sıkıntı varken, Ak Parti'nin iktidara geldiği 2002 sonrası her alanda gelişme yaşandı" dedi.
    Erdoğan'ın birçok kişi tarafından sevilip sayıldığını anlatan Vesim Yaviç, "Bakın bugün Erdoğan'ın liderliğini savunan bu bölgede %70 kesim var. İnanın başka partiye oy verenler bile Erdoğan'ın çalışmalarını takdir ediyor. Yeni nesil yapılan çalışmaları tam manasıyla bilmez. Ama eski nesil çok daha iyi biliyor. Yeni nesil doğduğu gibi veya 5 yaşında, 6 yaşında, 7 yaşında iken modern hastaneler gördü. Modern okullar, yollar vs gördü. Geçmişteki sıkıntıları biz biliriz. Peki son yıllarda ne oldu, Ak Parti'de görev alan bazı şahıslar, bu partiye muhalefetten daha fazla zarar verdi. Bizim kaybımız ilkesizlik ve adaletsizlik. Yolsuzlukla mücadele diyoruz, ama yolsuzlukla anılıyoruz. Adalet için gelmişiz, ama mahallenin en yoksulunu bulup işe yerleştirmiyoruz. Nasıl oluyor? Ya torpille oluyor, ya başka işlerle oluyor. Burada telaffuz edemiyorum. Emeği olanı, hak edeni işe almıyorlar. Bize görev verilirse Allah'ın izniyle bir ekip ruhu içinde birçok sorunu çözeceğiz" dedi.

     "İL BAŞKANI KENTİ BÜTÜN İÇİNDE GÖRMELİ"
    'Her şeyi ben kontrol edeceğim' anlayışıyla hareket eden İl Başkanının bu işi yapamayacağını anlatan Yaviç, "Kenti bir bütün içinde görmek zorundayız. Bahçesaray'da bile bir taziye olduğunda orada o acıyı paylaşmalıyız" ifadelerini kullandı.
    Türkiye'ye karşı yabancı güçlerin yüzyıllardır açık açık mücadele ettiğini anlatan Yaviç, "Maalesef bu mücadele artık aşikar şekilde yapılıyor. Bu coğrafyada asıl mücadeleleri İslam'ladır. Son iki yüzyıldır, üç yüzyıldır özellikle Yahudi sermayeli kuruluşların çabası görünüyor. Bölgemizi ateş çemberine çevirmişler. Dikkat buyurun Amerikan'ın eski başkanlarından George Bush, Afganistan'da sıkıntılı bir örgüt olmaya başlayan Taliban'a yönelik mücadele etmek isteyen Pakistan Devlet Başkanı Müşerref'e engel olmuştu. Kimin hangi örgütü desteklediği burada ortaya çıkıyor. Bakın sadece Amerika değil birçok ülke bu coğrafyalara hakim olmak istiyor. 1952 yılında Almanya'daki bir toplantıya katılamayan Profesör Müller, o zaman genç bir üniversiteli olan Nejmettin Erbakan'ı yolluyor. Leopar tankları ile ilgili master yapan Erbakan o toplantıya katılıyor. Toplantıda konuşan bir jeolog resmen diyor ki, 'Üç yıldır biz Suudi Arabistan'da çok büyük petrol rezervleri bulduk. Bu rezervleri barbar Müslümanlara mı bırakacağız' diyor. İşte bizlere bakış açıları bunlar. O yüzden Amerikan'ın YPG'ye yaptığı silah yardımlarına bile baktığımızda bu işi net şekilde çözeriz" dedi.
   Özellikle 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrası tüm ülkede ve özellikle bölgede devlete bağlılığın arttığını anlatan Yaviç, "Bu darbenin gerçekleşmemesinde Rabbimin büyük yardımı var. Halkımız da gerçekten sokaklara inerek darbeye karşı koydu. Vatandaş bu işe izin vermedi. Bakın ta Malazgirt Zaferi'nden başlamak üzere bu bölgede Kürt ve Türk birlikteliğine zarar vermek için sürekli çaba gösteriyorlar. Ancak küffarların bu emeli inşallah gerçekleşmeyecek" diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 07 Ağustos 2017, 14:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140