banner279

“Yanmayan kilim parçasından cinayet çözüldü“

Van’ın Erciş ilçesinde yol üzerinde kilim benzeri bir örtüye sarılı vaziyette yakılarak öldürülen kişinin katil zanlıları tutuklandı.


Van’ın Erciş ilçesine bağlı Haydar Bey Mahallesi Sanayi Caddesi Keresteciler sitesi yol üzerinde 21 Temmuz 2016 tarihinde kilim benzeri bir örtüye sarılı vaziyette ölü bulunan şahsı öldürdüğü gerekçesiyle 4 şüpheli yakalanarak gözaltına alındı.

Konuyla ilgili İl Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan açıklamada, 21 Temmuz 2016 tarihinde saat 07.40 sıralarında ilimiz Erciş İlçesi Haydar Bey Mahallesi Sanayi Caddesi Keresteciler sitesi yol üzerinde kilim benzeri bir örtüye sarılı vaziyette ölü olarak bulunan ve ilk aşamada açık kimlik bilgileri tespit edilemeyen, maktulün kesici aletle öldürüldüğü ve petrol türevi yanıcı bir madde ile yakıldığı faili meçhul cinayet olayı ile ilgili olarak, yapılan çalışmalarda, maktulün kilim benzeri bir örtüye sarılı vaziyette bulunmuş olması ve ayakkabılarının da olmaması nedeniyle başka bir yerde öldürüldükten sonra cesedinin bulunduğu yere taşınıp cesedin bulunduğu yerde yakıldığı değerlendirilmiş ve meydana gelen kasten öldürme olayının fail / faillerinin tespiti amacıyla detaylı çalışmalara başlanılmış ve maktulün Diyarbakır ilinde ikamet eden M.A. isimli şahıs olduğu tespit edilmiştir." denildi.

"Yanmayan kilim parçasından cinayet çözüldü"

Açıklamanın devamında, "Yapılan iki buçuk aylık çalışmalar neticesinde, maktül M.A. isimli şahsın,  Erciş ilçesinden olayın şüphelilerinden olan F.B. isimli şahıs tarafından yaklaşık 20 yıl önce aralarında yaşanan bir husumetten ötürü Erciş ilçesine otobüs biletini alarak,  davet ettikten sonra öldürüldüğü, maktule ait cesedin ortadan kaldırılması amacı ile F.B. - K.B. - M.B ve M.Ç. isimli şahıslar tarafından Erciş Sanayi sitesi yakınlarında yakıldığı, maktulün cesedinin sarılı bulunduğu kilim benzeri örtünün küçük bir parçasının yanmadığı, maktulün cesedinin bulunduğu yerde bulunan ayakkabı izlerinden ve yanmayan kilim benzeri kumaş parçasından yola çıkan görevlilerimizin yaptıkları çalışma ve araştırmalar sonucunda, cesedin sarılı olduğu örtünün şüphelilerden F.B. isimli şahsın olaydan kısa süre önce eşyalı olarak kiraladığı evden kayıp olduğu, alınan ayakkabı izlerinin ise yine şüphelilerden F.B. ve M.B. isimli şahısların kullandığı ayakkabılardaki izlerle büyük ölçüde benzerlik gösterdiğinin tespit edilmesi üzerine,  07 Ekim 2016 günü ilimiz Erciş ilçesi ve İzmir ilinde toplam 4 ayrı adreste yapılan eş zamanlı operasyon neticesinde 4 şüpheli şahıs yakalanarak gözaltına alınmıştır." ifadelerine yer verildi.  

Gözaltına alınan zanlılar emniyetteki işlemlerinin ardından sevk edildikleri mahkemece tutuklandığı kaydedildi.

Tutuklanan şahısların ikamet ettiği yerlerde yapılan aramalarda ele geçirilen malzemeler ise şu şekilde sıralandı:

"1 Adet ruhsatsız 9 mm çaplı tabanca, 1 Adet el yapımı kısa namlulu kırma olarak tabir edilen av tüfeği, 1 Adet uzun namlulu av tüfeği, Çok sayıda fişek, 1 Adet kelepçe, 1 Adet pet şişe içerisinde ateş yakmayı kolaylaştırmak için kullanılan yanıcı jel madde, Yaklaşık 25 gr. uyuşturucu madde,  FETÖ Terör örgütüne ait örgütsel dokümanlar, 2 Adet 1 ABD Doları, Olay yerindeki ayak izleri ile benzerlik gösteren 2 adet ayakkabı ele geçirilmiştir."(İLKHA)  
 
 
Güncelleme Tarihi: 13 Ekim 2016, 11:03
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241