banner279

VİDEO İZLE-Van Büyükşehir Belediyesi’nden 2 bin yoksula sıcak yemek

Van Büyükşehir Belediyesi bünyesinde hizmet veren aşevi, kentte ihtiyaç sahibi 2 bin kişiye günlük iki öğün, 3 çeşit sıcak yemek veriyor.


Van Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı aşevinde hazırlanan yemekler gıda mühendislerinin denetiminden geçirildikten sonra, kentte ihtiyaç sahibi 2 bin ihtiyaç sahibine ulaştırılıyor.

İpekyolu Caddesi üzerinde bulunan Büyükşehir Belediyesi Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı’na bağlı aşevinde gece saatlerinde başlayan yemek yapımı sabahın ilk ışıklarına kadar sürüyor.

Günlük 2 bin kişiye 2 öğün, 3 çeşit yemek, aşevinin 30 çalışanı tarafından titizlikle hazırlanıyor. Hazırlanan yemekler gıda kontrol mühendislerince analizi yapıldıktan sonra sosyal hizmet uzmanları tarafından belirlenen adreslere tek tek teslim ediliyor. Yemek miktarı da birey sayısına göre muhtaç ailelere sunuluyor.

“Aşevinden adrese teslim 2 bin kişiye yemek veriliyor”

Sosyal Hizmetler Daire Başkanlığı yetkilileri, “Aşevimizde her gün 3 çeşit yemek hazırlıyoruz. Yemekler gece 3 gibi pişirilmeye başlıyor. Her gün yemeklerimizde kırmızı et veya beyaz et var. Yemekler gıda mühendisleri kontrolleri ile gerçekleştirilerek sabah 09.00 - 09.30 saatleri arasında sefer taslarına dolduruluyor ve ardından muhtaç vatandaşlarımıza ulaştırılıyor. Bu işlem her gün bu şekilde devam ediyor. Günde ortalama aşevinden adrese teslim 2 bin kişiye yemek veriliyor.” dedi.

Daha önceden tespit edilen yardıma muhtaç tüm vatandaşlara ulaşmanın gayreti içinde olduklarını belirten yetkililer, “Yemek verdiğimiz kişiler genellikle yemek yapamayan yaşlı ve engelli insanlar. Bu insanlara her gün 2 öğün yemek veriyoruz. Yine bunun yanında mültecilere, Aile Sosyal Politikalar İl Müdürlüğüne bağlı refakatçi misafirhanelerine de yemek gönderiyoruz. Hizmetlerimiz ve yardımlarımız devam edecek.” diye konuştu.

 

Günlük 2 öğün yemek aldıklarını ve uygulamadan dolayı çok mutlu olduklarını söyleyen vatandaşlar Van Büyükşehir Belediyesine hizmetlerinden dolayı teşekkür etti. (İLKHA)

 Van Büyükşehir Belediyesi’nden 2 bin yoksula sıcak yemek

Güncelleme Tarihi: 28 Temmuz 2017, 23:20
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140