banner279

VİDEO İZLE-ÖZTÜRK’TEN KUR’AN KURSLARINA ZİYARET

Kur’an kurslarında eğitim gören öğrencileri ziyaret eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, öğrencilerle sohbet ederek, kendilerine çeşitli hediyeler dağıttı.

Van Müftülüğü tarafından verilen yaz Kur’an kurslarında eğitim gören 250 öğrenciyi ziyaret eden İpekyolu Kaymakamı ve Belediye Başkan Vekili Cemil Öztürk, eğitim gören öğrencilere kurs bitiminde de eğitimlerine devam etmelerini söyledi.

Öğrencilerin eğitimi gördüğü Fatımatüz Zehra, Selim Bey ve Furkan Kur’an kurslarını ziyaret eden Başkan Vekili Öztürk, öğrencilerin yaz mevsiminde tatil yapmak yerine, Kur’an-ı Kerim öğrendiklerini söyledi.

Öğrencilerin Kur’an-ı Kerim öğrenme gayretinin öneminden bahseden Öztürk, “Bugün yaz döneminde müftülüğümüzün açmış olduğu camilerde geleneksel Kur’an kurslarımızda Kur’an ve namaz sureleri öğrenen öğrencilerimizi hem İpekyolu Kaymakamı olarak hem de  İpekyolu Belediye Başkan Vekili olarak ziyaret ettik.  Yaz döneminde İpekyolu Müftülüğüne bağlı 12 bin’e yakın öğrencimiz buralarda hizmet alarak dinlerini öğreniyor.

Bizlerde İpekyolu Belediyesi olarak diyoruz ki; Gençlerimiz ve çocuklarımız tatil yapmak, televizyon izlemek, bilgisayarla ve telefon ile ilgilenmek yerine camilere geldikleri için bizlerde onların bu gayretlerine karşılık küçükte olsa içinde okul çantasının, kitapların, satranç takımının, tişört ve şapkanın bulunduğu hediye paketi hazırlayarak ödül vermek istedik. Buradan İpekyolu müftülüğümüze, hocalarımıza ve ebeveyinlerimize teşekkür ediyor Kurban Bayramlarını kutluyorum.” ifadelerini kullandı.

ÖZTÜRK’TEN KUR’AN KURSLARINA ZİYARET

  Erkan Karadağ-Yunus Tuğrul/Vanolay

Güncelleme Tarihi: 18 Ağustos 2017, 21:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140