banner279

VİDEO İZLE-FOTO HABER-Van'da olaylar çıktı

Van’da HDP yürüyüşünde olaylar çıktı

 VİDEO İZLE-FOTO HABER-Van'da olaylar çıktı

​Van’da HDP/DBP’lilerin düzenlediği yürüyüşe polis, tazyikli su ve biber gazı ile müdahale etti.


Van’da HDP/DBP’lilerin düzenlediği yürüyüşe tazyikli su ve biber gazı ile müdahale eden polis 20 kişiyi gözaltına aldı.

Van’da ‘Abdullah Öcalan’a özgürlük’ bahanesiyle yapılmak istenen yürüyüşe, polis müdahalesinden sonra olaylar çıktı. Çıkan olaylarda ilk belirlemelere göre 20 kişi gözaltına alınırken 5 kişinin ise yaralandığı öğrenildi.

HDP, DBP ve TUYAD-DER öncülüğünde yapılmak istenen yürüyüş için Cumhuriyet Caddesi üzerindeki Feqîyê Tеyrаn Parkı önünde toplanan grup Beşyol Meydanına yürümek istedi.

Aralarında HDP Van Milletvekili Bedia Özgökçe ve çok sayıda HDP ve DBP’li yöneticinin de bulunduğu grup polisin tüm uyarılarına rağmen dağılmayınca müdahale başladı.

Polisin tazyikli su, biber gazı ve plastik mermi kullandığı müdahalede göstericiler ise havai fişek, ses bombası ve taşlarla karşılık verdi. Çıkan olaylar nedeniyle il genelinde esnaf kepenklerini kapatmak zorunda kalırken, olaylarda ilk belirlemelere göre 20 kişi gözaltına alındı. Aralarında HDP’li yöneticilerin de bulunduğu 5 kişinin ise gazdan etkilenerek hastaneye kaldırıldığı öğrenildi.

İlde yer yer gerginlik devam ederken, özellikle Karşıyaka ve Hacıbekir Mahalleleri başta olmak üzere ara sokaklarda olaylar devam ediyor. (Murat Dalgın- İLKHA)


Haber Videosu

 

 

 

 

 

  

Güncelleme Tarihi: 20 Aralık 2015, 14:41
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241