banner279

VİDEO HABER Davutoğlu: 'Erken seçimi zorlarlarsa...'

Başbakan Ahmet Davutoğlu Van'da düzenlenen iftar programında açıklamalarda bulundu.

Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van'da düzenlenen iftar programında koalisyon çalışmaları üzerine açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, "erken seçimi zorlarlarsa millete gitmekten bir an bile tereddüt etmeyiz" dedi.

Davutoğlu'nun açıklamalarından satır başları;

Kamu düzeni ve milli birlik ve kardeşlik projemiz hiç bir taviz vermeden sürdürelecektir. Seçim sonucu nasıl şekillenmiş olursa olsun, şundan bütün Vanlıların, bütün milltemizin kesin bir şekilde mutmain ve emin olmasını istiyoruz. Kamu düzeni söz konusu olduğunda hiç bir adımı atmaktan çekinmedik, çekinmeyeceğiz inşallah

Çatışmasızlık adı altında birileri şehirleri kuşatmaya kalkarsa, hiçbir baskıya, şiddete izin verilmeyecektir. Silahları değil toprağa mağmaya kadar gömme vakti gelmiştir.

"Artık çatışmasızlıktan bahsetmek yeterli değildir. Gerçekten demokrasiye inananlar, gerçekten özgürlükten, barıştan, insan haklarından bahsedenler, artık silahsızlanmadan bahsetmek durumundadırlar. Bundan sonra çözüm süreci söz konusu olacaksa, milli birlik ve kardeşlik süreci söz konusu olacaksa, bilinsin ki 2013 Mayıs'ında verilen sözler yerine getirilmek durumundadır. Türkiye'nin her yerinde gayrimeşru şekilde taşınan her silah, Türkiye'nin barışına kardeşliğine yönelen bir saldırı aletidir."

"MİLLETE GİTMEK İÇİN TEREDDÜT ETMEYİZ..."

Meclis'te Divan oluşturulduktan sonra Sayın Cumhurbaşkanı göreve verecek bizde hükümet için müzakerelere başlayacağız. Herkesle müzakerelere başlayacağız, hiçbir şekilde gecikme, erteleme söz konusu olmayacak. Eğer birileri oyalama taktikleri yaparlarsa ve erken seçimi zorlamaya kalkarlarsa millete gitme konusunda bir an bile tereddüt etmeyiz.


Davutoğlu’ndan flaş erken seçim açıklaması

Başbakan Ahmet Davutoğlu bugün Van'da katıldığı iftar programında yaptığı konuşmada erken seçimle ilgili önemli açıklamalarda bulundu.


Başbakan Ahmet Davutoğlu, Van'da düzenlenen iftar programında konuşarak, koalisyon çalışmaları ile ilgili önemli açıklamalarda bulundu. Davutoğlu, "Erken seçimi zorlarlarsa millete gitmekten bir an bile tereddüt etmeyiz." dedi.

“Hiçbir şekilde gecikme, erteleme söz konusu olmayacak”

Önümüzdeki günlerde koalisyon çalışmalarını başlatacaklarını ifade eden Başbakan Davutoğlu, “Türkiye Büyük illet Meclisi Danışma Kurulu toplandı. Önümüzdeki bir iki gün içinde başkanlık divanı oluşacak ve başkanlık divanı oluştuktan sonra da Sayın Cumhurbaşkanımızın görevlendirmesiyle diğer siyasi parti liderleriyle görüşmeye başlayacağız. 7 Hazirandan sonra her zaman vurguladığımız gibi biz Türkiye’nin bir saniye dahi hükümetsiz kalmaması; Türkiye’nin her köşesinde istikrarın, barışın, huzurun devamı için her tür görüşmeye açığız. Herkesle gönül açıklığı, zihin açıklığı içinde müzakerelere başlayacağız. Hiçbir şekilde gecikme, erteleme söz konusu olmayacak.” dedi.

"Milletin önüne gitmekte bir an dahi tereddüt etmeyeceğiz"

Erken seçimi zorlarlarsa millete gitmekten bir an bile tereddüt etmeyeceklerini belirterek erken seçim sinyalleri veren Davutoğlu, konuşmasını şu şekilde sürdürdü: “İnşallah önümüzdeki günlerde bu görüşmeler başladığında eğer muhalefet partileri açık yüreklilikle birlikte bir hükümet kurma çabası içerisine girerlerse ilk fırsatta hükümeti kuracağız. Eğer oyalama taktiklerine yönelip son günlerde bahsettikleri gibi erken seçimi zorlamaya kalkarlarsa milletin önüne gitmekte bir an dahi tereddüt etmeyeceğiz.”

İftar yemeğinden sonra Van Valiliğini ziyaret eden Başbakan Ahmet Davutoğlu ve beraberindekiler özel uçak "ANA" ile saat 00.30'da Van'dan ayrılarak Ankara'ya hareket etti.


vansiyaseti.com

Güncelleme Tarihi: 07 Temmuz 2015, 21:01
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241