banner279

VGC: 'Basın Kartı Yönetmeliği' memnuniyet verici

Vangölü Gazeteciler Cemiyetinden yapılan açıklamada, Başbakanlık Basın-Yayın Enformasyon Genel Müdürlüğünün 'Yeni Sarı Basın Kartı Yönetmeliği'nde yaptığı değişikliklerin memnuniyet verici olduğu belirtildi.

VGC: 'Basın Kartı Yönetmeliği' memnuniyet verici
Basın Yayın ve Enformasyon Genel Müdürlüğünce 'Basın Kartı Yönetmeliği’nde yapılan değişiklik ile gazetecilerin basın kartı almaları için beklemeleri gereken süre kısaltıldı.

Yönetmelikte yapılan değişiklik üzerine bir açıklama yapan Vangölü Gazeteciler Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Osman Bekleyen, Sarı Basın Kartı bekleme sürelerinin kısaltılmasının ve komisyona sektörden daha fazla üyenin bulunmasının yerinde bir karar olduğunu söyledi.

Yapılan değişikliklerle ilgili VGC Başkanı Osman Bekleyen, şunları söyledi:

“Dün var olan sıkıntılar yeni düzenlemeyle emminiz ki giderilecektir. Beklenme sürenin kısalması bölgede görev yapan gazetecileri olumlu etkileyecektir. Bununla beraber, engelli meslektaşlarımızda süre gözetilmemesi ve Basın İş Kanunu kapsamında en az 5 yıl çalıştığını belgelendiren meslektaşlarımıza bekleme süresi uygulanmaması çok önemli gelişmelerdir. Yeni yönetmeliğin camiamıza hayırlı olmasını diliyor, emeği geçen herkese teşekkür ediyoruz.’’ dedi.
Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2015, 21:47
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241