banner279

Vesob'dan Örnek Proje

Van Esnaf ve Sanatkarları Birliği (VESOB) Başkanlığı tarafından hazırlanan ve esnaf için büyük önem arz eden “SODES’le işimi geliştiriyorum, şehrime katkı sağlıyorum” projesi start aldı.

Vesob'dan Örnek Proje
Van Esnaf ve Sanatkarları Birliği (VESOB) Başkanlığı tarafından hazırlanan ve esnaf için büyük önem arz eden "SODES'le işimi geliştiriyorum, şehrime katkı sağlıyorum" projesi start aldı.

Kalkınma Bakanlığı tarafından desteklenen ve Van Valiliği koordinasyonu ile VESOB tarafından yürütülmekte olan "SODES'le işimi geliştiriyorum, şehrime katkı sağlıyorum" projesinin stardı verildi. Esnaf için örnek teşkil eden projenin eğitimlerine başlanırken, Van'da ilk kez esnaf odaları birliği tarafından SODES'le eş finansman yoluyla uygulanacak olan kurs programında 180 kişiye yabancı dil eğitimi ve turizm rehberliği alanında eğitimler verilecek. Stardı verilen kursun açılış konuşmasını yapan VESOB Yönetim Kurulu Başkanı Faruk Alpaslan, odalar birliği olarak amaçları büyükşehir olan Van'a gelecek olan turistlerle esnaf arasında çok daha güzel ve kalıcı iletişim kurulmasını sağlamak olduğunu kaydetti. Alpaslan, "Bununla beraber yapılacak toplantılarla esnafımızın ufkunu açmayı da amaçlamaktayız. Bu kursumuz esnafımızı geliştirecek, esnafımızın ihtiyaç duyduğu nitelikli eleman sayısını arttıracak, kısaca esnaflarımızı güçlendirecek her projede onlarla birlikte olacağız. Esnaf teşkilatları olarak imkanlarımız ölçüsünde istihdam alanı oluşturmak adına projeler hazırlamaya gayret ediyoruz. Projenin ana finansmanı SODES birimidir. Ancak odalar birliği olarak da eş finansman yolu ile katkıda bulunacağız" dedi.

Kurs kayıtlarının halen devam ettiğini de ifade eden Alpaslan, kursa katılmak isteyen esnafların Cumhuriyet Caddesi Yapı Kredi Bankası Van Şubesi binasının 3. katında bulunan Esnaf ve Sanatkarları Odası Başkanlığı'na başvuruda bulunabileceğini söyledi.

Kursu başarı ile tamamlayanlara katılım sertifikası verileceği kaydedildi. - VAN    

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2014, 13:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241