banner279

Vergi ödemeleri ertelendi

Van'da 2011 yılında meydana gelen depremden sonra önce bir yıl ertelenen ardından da bir kaç kez daha kademeli olarak ertelenen vergi ödemelerine bir erteleme daha geldi.

Vergi ödemeleri ertelendi

Edinilen bilgilere göre, 30 Nisan 2014 tarihi itibariyle sona eren ödemelerle ilgili atılacak olan adım merakla beklenirken, Gelir İdaresi vergilerin ödeme süresini 15.09.2014 tarihine kadar erteledi.

İLİN EKONOMİSİ GÖZETİLMELİ

Van Serbest Muhasebeci ve Mali Müşavirler Odası (SMMMO) Başkanı İbrahim Şahin, vergi mükelleflerinin ilin ekonomisi de gözetilerek görevlerini bir an önce yerine getirmesi gerektiğini belirtti.
Deprem gerekçe gösterilerek vergi ödemelerinin ertelendiğine dikkat çeken Şahin, şunları söyledi:
"Maliye Bakanlığı ilimizde meydana gelen deprem dolayısıyla ilan edilen mücbir sebep beli olmayan bir tarihe ertelemiştir. Mücbir sebep artık bir şekilde sonuçlandırılması gerekmektedir.
Vergi mükellefleri ödevlerinin bir önce yerine getirmesi gerekmektedir. Depremden dolayı tahakkuku eden ve edecek olan vergilerin ilimizin ekonomik durumun göz önüne alınarak karar verilmesinde fayda olacaktır."

Kaynak / Editör: Prestij Haber Merkezi -Adil Harmancı
Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2014, 09:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
AHMET CENRİKLER
AHMET CENRİKLER - 6 yıl Önce

vergi borcunu ertelemek van halkına hiç bir fayda sağlamaz.aksine ilerde bu biriken borçlar kabusa döner.ağır deprem yaşamiş van halkı olarak tüm vergi borçlarımızın silinmesi gerekmektedir.teşekkürler.

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241