banner279

Vekil adaylarından “gözlemci“ talebi

HDP Van Milletvekili adayları, 7 Haziran tarihinde yapılacak olan genel seçimler için İHD'den gözlemci heyeti talebinde bulundu.

Vekil adaylarından “gözlemci“ talebi
 İHD Van Şubesi'ni ziyaret eden HDP'li milletvekili adayları, seçimler için gözlemci talebini dile getirdi. 

Talep üzerine, İHD Van Şubesi yetkilileri de; seçimin sağlıklı ve olaysız yaşanması için diğer kurumlarla ortaklaşa her yıl bir gözlemci heyeti oluşturulduğunu, bu yıl da yine bir gözlemci heyeti oluşturacağını bildirdi.

"ÇABAMIZ İNSAN HAKKI"

Talebin dile getirilmesi ve karşılanacağının belirtilmesinin ardından, milletvekili adayı Yurdusev Özsökmenler, geçmişte uygulanan sertlik yasalarına dikkat çekti.

Şimdi de İç Güvenlik Yasası ile insanların sindirilmeye çalışıldığını ifade eden Özsökmenler, "Bu uygulamalarla halkları boyunduruk altına almaya çalışıyorlar. Ama bu halk geçmişte de bu gibi yasalara karşı direndi, şimdi de direnecek" dedi.

Özsökmenler, parti olarak verdikleri mücadelenin temelinde insan hakkı olduğunu ve bu yönde İHD ile aynı işi yaptıklarını kaydetti.

"İNSANI ÖNE ÇIKARAN SÖYLEMLER ÖNEMLİ"

İHD Şube Başkanı Murat Melet de, HDP'nin tüm çevreleri kapsayan ve insanı öne çıkaran söylemini önemsediklerini belirterek, vekillere çalışmalarında başarılar diledi.

Yönetim kurulu üyesi Gülay Yıldız da, adayların seçildikten sonra Van'ı unutmamalarını ve Van için çalışmalarını istedi.

Yapılan sohbetten sonra milletvekili adayları İHD'den ayrıldı.

Güncelleme Tarihi: 16 Nisan 2015, 18:10
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140