banner279

VEDAŞ'ın yangın tatbikatı gerçeği aratmadı

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) 6331 sayılı İş Sağlığı ve Güvenliği Kanunu gereğince Van Şirket merkezi binasında yangın tatbikatı düzenledi.

VEDAŞ'ın yangın tatbikatı gerçeği aratmadı
 Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. (VEDAŞ) İş Sağlığı ve Güvenliği birimince hazırlanan tatbikat senaryosu gereği, hizmet banası arşiv biriminde oluşan yangın nedeniyle sirenlerin çalmasıyla başladı.
  Siren sesini duyan personel yangın merdiveninden inerek hızlı bir biçimde binayı boşalttı. Bina dışındaki güvenli toplanma alanına geçildi ve bölgede tehlikenin geçmesini beklendi.
   Senaryo gereği duman zehirlenmesi geçiren bir personelin ilk yardım müdahalesi yapıldıktan sonra ambulans ile hastaneye sevki gerçekleştirildi.
   Daha sonra A Sınıfı İş Güvenliği Uzmanı Dr. Fırat Ertürk tarafından, yangına nasıl müdahale edilmesi gerektiğine yönelik pratik bilgiler verildi.
   Başarılı gecen yangın tatbikatından sonra personele hitaben konuşan Şirket Müdürü Emrullah Okuducu, "Çalışanlarımızın olası iş güvenliği anlamında her türlü tehlikeye karşı yaşamsal tedbirleri öğrenmeleri ve pekiştirmeleri için gerçekleştirdiğimiz yangın tatbikatını başarıyla sonuçlandırdık. Bu tip tatbikatlar ile ana hedefimiz; işyerlerimizde sıfır iş kazası" için çalışmalarımızı yürütmek, personelimizin acil durumlarda neler yapması gerektiğini öğretmek, acil durum bilgilerini güncel tutmak ve önleyici tüm tedbirleri kalıcı davranış haline getirmektir" şeklinde konuştu.
Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2017, 20:53
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241