banner207

VEDAŞ ve Mehmetçik, seferber oldu

Başkale ilçesindeki Geçitvermez ve Sualtı mahallelerinde yaşanan elektrik kesintisi, VEDAŞ ve Mehmetçik sayesinde giderilerek, mahallelere enerji verildi.

VEDAŞ ve Mehmetçik, seferber oldu
 Van’ın kırsal bölgelerinde etkisini gösteren yoğun kar yağışı ve şiddetli fırtına nedeniyle Başkale İlçesine bağlı Geçitvermez ve Sualtı mahallelerinde elektrik kesintisi yaşandı.

    Fırtına ve yoğun kar yağışı nedeniyle hasar gören elektrik şebekesini onarmak için karla kaplı araziyi yaya olarak tırmanan VEDAŞ ekipleri, bir yandan ağaç direkleri taşırken diğer yandan da olumsuz hava şartlarıyla mücadele etmek zorunda kaldı. VEDAŞ ekiplerinin yardımına gelen Mehmetçik sayesinde arıza kısa sürede giderilerek mahallelere enerji verildi.

    Oluşan arızayı onarmak için kısa sürede ekiplerin seferber olduğunu ifade eden VEDAŞ Van İl Müdürü Beytullah Özbayram; “Ekiplerimiz onarım için bu bölgeye intikal etti ancak gerek arazi şartları gerekse de hava koşulları nedeniyle oldukça zorlandık. Askerlerimiz sağ olsunlar yardımımıza gelerek arızayı kısa sürede onarmamıza yardımcı oldular. Çalışmalarımızda bizlere yardımcı olan Mehmetçiğimize teşekkür ederim.” dedi.

Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2018, 14:46
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner248

banner141

banner140

banner247

banner203