banner279

VEDAŞ: Kesintilerin sebebi yenileme çalışmaları

Vangölü Elektrik Dağıtım A.Ş. tarafından, son zamanlarda yazılı basında Van ilinde elektrik kesintilerine dair yayınlanan haber ve yazılar nedeniyle açıklama yapıldı. Açıklamada kesintilerin yenileme çalışmaları nedeniyle yapıldığı belirtildi.

VEDAŞ: Kesintilerin sebebi yenileme çalışmaları
     VEDAŞ tarafından yapılan açıklamada, "Şirketimizin de merkezi olan Van ilinin Büyük Şehir olmasıyla birlikte, Büyük Şehir'e uygun Elektrik Şebekesine kavuşturulmasına yönelik olarak 2015 yılı yatırım planları doğrultusunda şebeke yenileme çalışmalarımız devam etmektedir.  Bu planlarla Van Merkezde kapsamlı bir şebeke yenileme çalışması yapılarak çağın gereklerinin Van iline kazandırılması amaçlanmaktadır. Yapılan çalışmaların bitmesinin ardından birçok mahalle, cadde ve sokaklarda havai hatlar yer altına alınarak Büyükşehir olan Van ili şehir merkezinin kent estetiğine katkıda bulunulacak ve eski şebekelerden kaynaklanan arızalar da minimize edilmiş olacaktır" ifadeleri kullanıldı.


Çalışmaların bazı bölgelerde tamamlandığı belirtilen açıklamada, "Bu mahalle ve caddelerden; Maraş Caddesinde çalışmalar tamamlanmış, 2 Nisan Caddesi, Sıhke Caddesi ve Milli Egemenlik Caddesi'nde (Kültür Sarayı ve Civarı) ile bazı ara sokaklardaki çalışmalar ise bitirilme aşamasına getirilmiştir. Depremden zarar gören Trafo Binalarının ve Dağıtım Merkezlerinin % 70'i yenilenmiş olup, geri kalan % 30'luk bölümünde de çalışmalar kısa süre içerisinde tamamlanmış olacaktır.Sadece şehir merkezinde bulunan 650 trafodan, 600'e yakınının değiştirilmesi tamamlanmış geriye kalan 50 civarındaki trafonun değişimi çok kısa bir süre içerisinde tamamlanacak olup, trafo kaynaklı arızalar minimize edilmiş olacaktır. İmar planına göre Belediye veya Karayolları tarafından yapılan yol genişletme çalışmaları sonucunda yolda kalan direkler Belediye ve Karayollarının gösterdiği imara ve yol durumuna uygun yerlere deplase edilerek, gerek kent estetiği açısından, gerekse can ve mal güvenliği bakımından uygun elektrik şebekesi oluşturulmaktadır.  Söz konusu yatırımlar için Van iline EPDK'nın onayı ile 2015 yılında 33.682.484,45 TL'lik yatırım bütçesi ayrılmış olup, çalışmaların % 70'e yakın kısmı bitirilmiştir. Elektrik Dağıtım Şebekesi için bugüne kadar Van şehir merkezinde bu ölçekte bir yatırım gerçekleştirilmemiştir" ifadeleri kullanıldı.


8 Yüklenici Firma ve 350 Kişilik Ekip…
Açıklamanın devamında ise şu ifadeler yer aldı:
"Çalışmaların ivedilikle bitirilmesi ve Halkımızın daha kaliteli bir Elektrik Dağıtım Şebekesine kavuşturulması amacıyla, yatırım çalışmalarımız 8 yüklenici firma, 350 personel ve Büyükşehir Belediyesiyle koordineli olarak UKOME ve AYKOME desteği ile yürütülmektedir. Şirketimizin şebeke yenileme çalışmaları sırasında gerçekleştirilmekte olan programlı elektrik kesintileri için halkımızdan ve esnafımızdan anlayış beklemekteyiz. Sonuç olarak söz konusu kesintiler, programlı kesinti olup, tamamen planlanan ve uygulanmakta olan projelerin hayata geçirilmesine, Van Şehir Merkezinin çağdaş Elektrik Dağıtım alt yapısına kavuşturulmasına, daha kaliteli ve kesintisiz enerji teminine yönelik çalışmalar olup, çok kısa süre içerisinde tamamen bitirilecektir" Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 30 Kasım 2015, 20:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241