banner279

VATSO’dan tanıtım atağı

Tarihi Akdamar Kilisesi’nde Ermeniler tarafından 4. Kez düzenlenen ayine yurt içinden ve yurt dışından yüzlerce insan katıldı. Tam bir festival havasında gerçekleşen ayin törenine bu yıl yurt dışından katılımın çok olması dikkat çekti.

VATSO’dan tanıtım atağı
 

Van Ticaret ve Sanayi Odası, Akdamar Adası’nda yapılan ayinde gelen konukları ağırlamak, Van’ın tanıtımını yapmak üzere stant açan ziyaret eden yerli ve yabancı yüzlerce ziyaretçiye Van’ı tanıtan CD, Tanıtım Broşürü ve küçük hediyeler verildi. VATSO tarafından Akdamar Kilisesi resimlerinin yer aldığı t-shirt ve şapka dağıtılması ise büyük ilgi gördü. Akdamar Adasında açılan VATSO standına yüzlerce yerli ve yabancı ermeni konuğun yanı sıra, Van Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, CHP Bursa Milletvekili Ayhan Erdemir, Aktör Kadir İnanır, Vali Yardımcısı Zafer Coşkun, Gevaş Kaymakamı Nedim Akmeşe, Gevaş Belediye Başkanı Nazmi Sezer, Sinema Sanatçısı ve Yönetmen Gani Rüzgar Şavata da ziyaret etti.

Van Ticaret ve Sanayi Odası Meclis Üyesi Yusuf Konak Van Standında gelen konuklarla tek tek ilgilenirken, stant adanın ilgi odağı oldu. Van TSO Meclis Üyesi Yusuf Konak, Van Akdamar Kilisesindeki ayini çok önemsediklerini belirterek “Van’ın turizmde marka şehir olmasını istiyorsak bu tür organizasyonlara çok önemsemeliyiz. Tarih boyunca farklı inançların merkezi olan Van’ın sahip olduğu tarihi ve doğal güzellikleri değerlendirmeliyiz.  Van güzel, bu güzelliklerinin farkına önce biz varmalıyız. Doğru tanıtımla inşallah ilimizi hak ettiği yere getireceğimize inanıyorum. Gelecek yıl tüm konuklarımıza ada da zengin çeşitleriyle Van Kahvaltısı sunumu yapacağız.”

Van TSO Meclis üyesi Yusuf Konak, standı ziyaret eden Büyükşehir Belediye Başkanı Bekir Kaya, Aktör Kadir İnanır, Gani Rüzgâr Şavata başta olmak üzere çok sayıda konuğa Otlu Peynir, lavaş ekmek, cacıktan, çörekten oluşan Van Kahvaltısı takdim etti. 

Güncelleme Tarihi: 10 Eylül 2013, 12:19
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241