banner279

VATANDAŞIN TÜVTÜRK’TE BİTMEYEN ÇİLESİ..

ARAÇ BEDELİNİN ÜZERİNDE MUAYENE ÜCRETİ!

VATANDAŞIN TÜVTÜRK’TE BİTMEYEN ÇİLESİ..

Van Yılak otomotiv işletme sahibi Yahya Akyürek yaşadığı çok ilginç bir sorunu basın ile paylaştı.

Van vergi dairesi icra satış ihalesinden 3150 TL'ye araç satın aldıklarını, daha sonra aracı çekme yaparak borçsuz şekilde satışını yaptıklarını söyledi.

 Vergi Dairesi Müdürlüğü aracın satışını yaparken geçmişe dönük vergi Ceza ve muayene ücretinin olmayacağını beyan etti ve geçmiş dönem borçlarını sildiğini söyledi.

 Vergi dairesi müdürlüğü Tüvtürk’e de geçmiş dönem borçlarının alınmayacağına dair yazı gönderdi.

Akyürek, biz bu yazıya istinaden aracımızı muayeneye götürdüğümüzde bizden araç bedelinin üstünde 3500 TL ücret talep edildiğini söyledi.

 Resmi yazıyı Tüvtürk’e gösterdiğimizde ise maliye gibi bir Kurumu tanımadığını söyledi ve ücreti ödemek zorunda olduğumuzu belirtti.

Tüvtürk’ün merkezine yani müşteri hizmetlerine şikâyet ettik onlarda bize dönüş yaptılar dedi.

Bize aynen şunu söylediler Van şubesi ile görüşüldüğünü bu şekilde geçmişe dönüş ücreti ödemeden muayene işlemlerini yapabileceğimiz söylendi.

Yazıyı Tüvtürk’ün çağrı merkezinden talep ettiğimizde ise gerek olmadığını direk Van Tüvtürk istasyonuna gitmemizi söylediler sonrada kendi söylediklerini inkar ettiler dedi…

 Sıra alıp muayeneye gittiğimizde ise kimsenin aramadığını beyan ettiler emniyet müdürlüğünden onaylı parka çekilen araç raporunu da götürmemize rağmen yine yapmadılar.

 Tüvtürk'ü tekrar aradığımızda ise kayıtların silindiğini söyleyerek söylediklerini inkâr ettiler…

İşletmeci Yahya Akyürek vatandaşın muayene istasyonlarında bitmeyen benzeri çilelerinin olduğunu bu durumunda halkı zor durumda bıraktığını söyledi.

Dünya’nın hiçbir yerinde yaşanmayacak bir durumun Van’da yaşandığını dile getiren Akyürek, araç bedelinin üzerinde muayene ücreti ödendiğini söyledi bu soruna bir çözüm beklediklerini sözlerine ekledi.

Hiç kimsenin kendisini devletin kurumlarının üstünde görmemesi gerektiğini söyleyen işletmeci Yahya Akyürek herkes halka hizmet için o koltuklarda oturduğunu bilmeli ve işinin hakkını vermelidir dedi….

Güncelleme Tarihi: 30 Eylül 2020, 14:47
YORUM EKLE
YORUMLAR
Babacan
Babacan - 3 hafta Önce

Yalan değil illAllah ettiriyorlar ben onun yüzünden aracı sattığım adama verdim adam Erciş'te yaptırdı

SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241