banner279

VASKİ’nin kurumsallaşmadaki yenilikleri

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi kurumsallaşmada yeniliklerini sürdürürken, VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş, il merkezi, ilçe ve mahallelerde birçok hizmet ve yatırımın yanı sıra, kurum içinde de vezneleri yenileyerek devam ettiklerini belirtti.

VASKİ’nin kurumsallaşmadaki yenilikleri
  Van Su ve Kanalizasyon İdaresi binasında hizmet veren vezneler halkın hizmetlerden azami derecede faydalanabilmesi için insan, çevre ve hizmet odaklı kurumun yeni kimliğini ve enerjisini yansıtan bir çizgide yenilenirken ulaşılabilir ödeme noktalarının sayıları da arttırılıyor.

  Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) kurumsallaşmada yaptığı yenilikleri sürdürüyor. Halkın kurum ile olan iletişiminin daha etkin olmasına yönelik atılan adımlar büyük takdir görüyor.

  Kurumda birimler arası koordinasyon sağlanırken fatura ödemeleri konusunda büyük kolaylıklar getirildi.

  VASKİ binasında hizmet veren kurum kimliğine yakışmayan eski vezneler, hem görüntü kirliliği oluşturduğu hem de memur ile vatandaş arasındaki iletişimin sağlıklı sağlanamadığı ve halkın bu konuda şikâyetçi olmasından dolayı yeni vezneler kurumun dinamizmini ve enerjisini yansıtarak yeniden dizayn edildi.

   Yeni veznelerin dizaynında, saflığı, temizliği ve yeniden doğuşu simgeleyen Beyaz zemin üzerine, kurumu ve yapılan hizmetleri temsil eden Mavi su damlaları ve bölgede yetişen Yeşil ters lale motifleri ile toprağı simgeleyen kabartmalar kullanılarak ‘suyun toprağa ve doğaya hayat verdiği’ vurgusu ön plana çıkartılarak daha modern bir görünüme eriştirildi.

   Yeni tasarımı ile ilk günden itibaren beğenilen veznelerin, halka daha ferah ve kucaklayıcı bir ortamda hizmet vermesi amaçlanıyor.

   Vatandaşların güler yüzle karşılanması, kurum içinde kurulan iletişim masası aracılığıyla vatandaşın istediği birime Vaski personeli refakatiyle daha rahat ulaşması, fatura ödemesi yapacakların  sıramatikten aldıkları numaralardan sıralarını beklerken çay ikramında bulunulması ile oluşan yenilikler büyük memnuniyet uyandırdı.

   Daha önce fatura ödemelerinin sadece kurum içindeki veznelerden yapılması vatandaşları zor durumda bırakması üzerine harekete geçildi. Kurulan 54 ayrı fatura ödeme merkezinden vatandaşların faturaları günlük hayatlarını aksatmadan kolaylıkla ödeyebilme imkanı sağlandı.

   VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş "hizmetlerin en güzeline layık olan Van halkı için VASKİ olarak başlattığımız hizmet atağımıza il merkezi, ilçe ve mahallelerde birçok hizmet ve yatırımımızın yanı sıra kurum içinde de veznelerimizi yenileyerek devam ediyoruz. Bizi en çok halkımızdan gelen olumlu geri dönüşler ve takdirler memnun ediyor. Hizmetlerimize hız kesmeden devam edeceğiz. Yeni yapılan veznelerin tüm halkımız için hayırlı olmasını diliyorum" dedi.

Güncelleme Tarihi: 31 Mart 2018, 10:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241