banner279

VASKİ’den temiz su seferberliği…

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Mehmet Özköseoğlu ve Daire Başkanları ilçe gezilerine devam ediyor. Daha önce birçok ilçeye ziyaretlerini devam ettiren VASKİ ekibi bu kez de Başkale'de incelemede bulunarak, Başkale Belediyesi Eş Başkanları İhsan Güler ve Aynur Tarhan' la bir araya geldi.

VASKİ’den temiz su seferberliği…
Yapılan ziyaret sonrası mahallelerde yapılan incelemelere Başkale Eş Başkanı İhsan Güler, VASKİ Genel Müdürü Mehmet Özköseoğlu, Genel Müdür Yardımcısı Nevzat Atabay, VASKİ Daire Başkanları eşlik etti.
VASKİ ekibi ilk olarak Başkale şubesi VASKİ hizmet binasını ziyaret etti. Genel müdür Özköseoğlu burada VASKİ çalışanlarından Başkale'ye ilişkin sorunları dinledi. Su tahsilâtında sıkıntı yaşadıklarını dile getiren çalışanlar, Mehmet Özköseoğlu;  bankalarla anlaşmaların bitme aşamasında olduğunu, vatandaşların daha rahat hızlı bir şekilde su tahsilâtlarını yapabilmek için ödeme noktalarını güçlendirdiklerini belirtti.
 
TAM KADRO İLE ZİYARET…
Başkale Belediyesine yapılan ziyarette, Eş Başkanlar İhsan Güler ve Aynur Tarhan yapılan ziyaretten dolayı memnuniyetlerini dile getirdiler. Güler, “Bu kadar geniş tam kadro teknik ekiple ilçemizi ziyarete gelmeniz işinize olan bağlılığı göstermektedir. İlçemizde kendi imkânlarımızla bazı bölgelere içme suyu götürdük ama imkânlarımızı göz önüne aldığımızda yapabildiğimizi yapabilmişiz. VASKİ ile daha öncesinde yaptığımız görüşmelerde aciliyet gerektiren mahallelerimizin içme suyu sıkıntısını bu yıl gidermiş olacağız” dedi.
VASKİ ekibi öncesinde mahalle muhtarlarının dilekçelerini dikkate alarak yapılan teknik araştırma sonrası yerinde inceleme yapan Özköseoğlu ve VASKİ ekibi, mahalle muhtarları ve sakinleriyle su kaynaklarını yerinde inceledi. Yapılan incelemelerde bazı su kaynaklarının kod farklarından dolayı mahallere ulaşamayacağı, farklı alternatiflerin araştırılması kararı alındı. Doğal su kaynaklarının elverişli olmaması durumunda ise sondaj yoluyla içme suyu sağlanacağı üzerinde duruldu.
      Su kaynaklarından faydalanmak istediklerini belirten mahalle sakinleri sondajla sağlanacak içme suyunun sağlıksız ve elektrik sıkıntısı yaşayacaklarını söylemi üzerine Özköseoğlu, “Biz suyu bulduğumuzda hemen kullanılması için evlere getirmiyoruz, bulunan suyun ilk olarak numunesi alınarak analizleri sonrası rapora göre hareket etmekteyiz. Bulduğumuz içme suyunun analizi sonrası sağlıklı ve içilebilir yaptıktan sonra evlere veriyoruz. Elektrik sıkıntısının da yaşandığını bilmekteyiz. Bunun içinde jeneratör güç kaynağıyla destek vermekteyiz” şeklinde cevap verdi.
      Atlılar Mahalle Muhtarı İbrahim Bakır VASKİ'nin mahallemizde içme suyu sıkıntısını gidermek için yaptığı çalışmalardan memnun olduğunu belirterek, daha öncesinde değişik mahallelerden gelen sularımız ve sondajlarımız vardı ama şimdi sıkıntılı durumda. Su kaynağını yerinde görüp inceleyen VASKİ ekibi suyun yetersiz olduğunu ve kod farkından dolayı yeterli olmayacağını söyledi. Başka bir noktada su kaynağı daha var onu da inceleyip olmadığı takdirde yeni sondajla sorunumuzu çözecekleri sözünü verdiler. Kendilerine teşekkür ediyorum” dedi.
      Ekip, daha sonra yapımı bitme aşamasına getirilen Başkale arıtma tesislerinde incelemeler de bulunarak, bilgiler aldı. Başkale arıtma tesisisin ilçe için bir ilk olduğu da vurgulandı.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 26 Mart 2015, 16:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140