banner279

VASKİ’de yeni kararlar alındı

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürlüğünün 2015 yılı Nisan ayı 1. Olağanüstü Kurul toplantısı yapıldı. Toplantıda yeni kararlar alındı.

VASKİ’de yeni kararlar alındı

Genel Kurul Başkanvekili Cahit Bozbay başkanlığında yapılan toplantıya VASKİ Genel Müdürü Mehmet Özköseoğlu, Van İlçe Belediye Eş Başkanları, Büyükşehir Belediye Meclis Üyeleri katıldı.
Gündeme alınan 6 maddeyi karara bağlayan VASKİ genel kurulu, VASKİ adına Yurt içi ve Yurt dışı kredi kuruluşları ile görüşmeler yaparak, borçlanma sözleşmeleri imzalamak üzere Yönetim Kuruluna yetki verilmesi kabul edildi.
VASKİ' de Kanal Bağlantı ve Atık su Ruhsatı Denetim Şube Müdürlüğünün ihtiyaca binaen kadrosunun iptaline, yerine Çevre Koruma ve Atıksı Ruhsat Denetim Şube Müdürlüğünün kurulması da karara bağlandı.
Ayrıca VASKİ Genel Kurulu, kurumda halen münhal bulunan bazı kadrolara yeni kadroların ihdas edilmesi de oy birliği ile kabul edildi.
 Kurulda ayrıca VASKİ' de münhal bulunan bazı teknik hizmetler, sağlık hizmetleri ve avukatlık hizmetleri sınıf kadrolarında 2015 yılından itibaren sözleşmeli personel çalıştırılmasına yönelik istenilen yetki kabul edilerek karara bağlandı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 15 Nisan 2015, 17:36
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241