banner279

VASKİ yoğun çalışma temposu içine girdi

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi Genel Müdürlüğü (VASKİ), tüm ilçelerde devam ettirdiği su ve altyapı projelerinde vatandaşların ihtiyaçlarını kısa vadede çözmek için yoğun gayret gösteriyor.

VASKİ yoğun çalışma temposu içine girdi
 VASKİ, Erciş'te devam eden bazı projelerinin yılsonunda bitirilmesi için yoğun bir çalışma temposu sürdürüyor.

   Erciş'in su problemini tamamen ortadan kaldıracak proje kapsamında yapımı devam eden su depoları ile arıtma tesisi incelendi. Van'ın en büyük ilçelerinden olan Erciş'te bu yılsonu itibariyle su sorununun sıfıra indirilmesi planlanıyor.

  VASKİ Genel Müdür Yardımcısı A. Vahap Gezgen ile beraberindeki ilgili Daire Başkanları, Erciş ilçesinde devam eden çalışmaları yerinde takip ederek, yetkilerden bilgiler aldılar.

   Bu yılsonuna kadar bitirilmesi planlanan yatırımlarla ilgili çalışmalarda,  Erciş'in içme suyu sorununu ortadan kaldıracak su depoları ve arıtma tesisinin yapım aşaması değerlendirildi.

   Bu kapsamda devam eden İPA projesi ile eş zamanlı başlatılan proğram çerçevesinde, Beyazıt Mahallesine 1000, Salihiye'de ise biri 5000 bin olmak üzere 2 tane de 2500' metreküplük yeni su depo yapımı da devam ediyor.

   Projelerin yapımını üstlenen firmalara, 2017 yılının sonu itibariyle söz verilen zamanda işlerini bitirmeleri ve gereken titizliği göstermeleri istendi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi


Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2017, 12:18
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241