banner279

VASKİ söz konusu arızayı onardı

Kent merkezi ve ilçelerine içme suyu temin eden 2 bin mm'lik ana isale hattında meydana gelen arızası, VASKİ İçme Suyu Daire Başkanlığı tarafından geceli-gündüzlü çalışma ile onarıldı.

VASKİ söz konusu arızayı onardı
 Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdürü Abdulvehap Gezgen, söz konusu arızanın meydana geldiği 3 değişik noktada arıza bakım ve onarım ekipleriyle bir araya geldi.

   Gezgen, 8 yerleşim yerinde su kesintisine sebep olan arızanın giderilmesinde çalışan ekibe teşekkür etti.

   Söz konusu arızanın kısa sürede giderildiğini “Halkımız bunu bilmelidir ki kesintiler bu gibi arızalardan kaynaklıdır. Bu arızalar ne ilk nede son olacaktır. Gelecek yılların nüfus oranları düşünülmeden ve çarpık yapılaşmadan dolayı alt yapı çalışmaları maalesef bu gibi arızalara sebep oluyor.''  Diyen Gezgen, ''Mağdur olacak yerleşim yerlerindeki vatandaşların su kesintisini duyması ve bilgi sahibi olması için Van da yayın yapan iletişim kaynaklarına duyuru şeklinde ilan verdik. Belirlenen sürenin bir gün öncesinde arkadaşlarımızın özverili çalışmasıyla içme suyunu vermeye başladık”  dedi.

   14 Mart 2017 tarihinde arızanın gidereceğini ve su verileceğini duyuran VASKİ İçme Suyu Daire Başkanlığı çalışmalarını gece gündüz çalışarak kısa sürede onarımını yaptı.  arıza tespiti sonrası gerekli tedbirleri alınmasının ardından bakım ve onarımını bitirilen ana isale hattından su vermeye başladı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 16 Mart 2017, 22:04
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241