banner279

VASKİ, ruhsatsız inşaatlara şartlı abone yapacak

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Kurul Toplantısında gündeme alınan önergeler karara bağlandı. Yazılı olarak verilen önergelerden biri de inşaat ruhsatı bulunmayan yerlere ''şartlı abonelik'' konusu oldu. Meclis bu konuyu detaylı olarak ele alıp görüşmelere başladı.

VASKİ, ruhsatsız inşaatlara şartlı abone yapacak
 Büyükşehir Belediyesi Meclis Başkan Vekili Cahit Bozbay Başkanlığında toplanan Genel Kurul toplantısına İlçe belediye eş başkanları, meclis üyeleri ve VASKİ Daire Başkanları katıldı.
Gündeme açılış ve yoklama ile başlayan Cahit Bozbay, gündeme alınan önergenin kurumlar arası ayrımcılığın açık bir göstergesi olduğunu belirtti. Bozbay, ''Ruhsatsız olan yerlere elektrik aboneliği, doğal gaz aboneliği yapıldığında kimse dava etmezken, söz konusu dahi olmazken, aynı durumda su aboneliği yapılınca davalar açılıyor” dedi
Yapılan tartışmalar sonrası inşaat ruhsatı bulunmayan yerlere bazı şartları yerine getirilmesi dahilinde ''şartlı su aboneliği'' verilmesi kabul edildi.
Önerge doğrultusunda kabul edilen 'şartlı abone ye göre mevcut su tarifesinin yüzde 15 fazlasıyla ücretlendirme, idare uygun gördüğünde aboneliğin fesh edebilecek gibi şartların da uygulanması önergede kabul edildi.Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 25 Kasım 2015, 17:48
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241