banner279

VASKİ, okulların alt yapı sorununu gideriyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ),1 yıl içinde 107 okulun ihtiyacını gidermek için ekipleri seferber ederek, 10 bin 843 km su, bin 615 metre de kanalizasyon hattı çekimi gerçekleştirdi.

VASKİ, okulların alt yapı sorununu gideriyor
    VASKİ, yaptığı hizmetlerde eğitim kurumlarına öncelik tanıyarak,  sorunlarının giderilmesi için çaba harcıyor.

   Bir çok okula ilk kez  su ve altyapı hizmeti verilerek, öğrencilerin mağduriyeti giderilmiş oldu. Ekipler bazı  ilçelerde sarp arazi ve ağır kış şartlarına rağmen eğitim kurumlarının altyapı eksikliğini gidermek için yoğun mesai harcadı.

   Tüm ilçelerde devam eden çalışmalarda, altyapı hizmetleri konusunda eksiklikleri bulunan okullara ekipler anında müdahale ediyor. Eğitim kurumlarının  sorunsuz eğitimlerine devam etmesini için imkanlar seferber ediliyor.

   Su ve kanalizasyon konusunda sıkıntı yaşayan okullar öncelik sırasına göre değerlendirilip sorunlar çözüme kavuşturuldu.

  Son bir yıl içinde ilçelerde eğitim kurumlarına yönelik yapılan çalışmalar kapsamında ilçelerde 107 okulun altyapı sorunu giderildi.

   Vali ve Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Murat Zorluoğlu'nun talimatlarıyla bir yıl içerisinde eğitim kurumlarına hizmet önceliği tanıyan VASKİ, okulların belirttiği ihtiyaçlara göre toplamda 10 bin 843 km'lik su,  bin 615 metrelik kanalizasyon hattı inşa etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Ocak 2018, 17:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241