banner279

VASKİ, Konalga’nın su sorununu çözdü

Van’ın Çatak ilçesine bağlı Konalga Mahallesinde yıllardır yaşanan su sorunu gideriliyor. Van Su ve Kanalizasyon İdaresi VASKİ tarafından yürütülen çalışmalarla Konalga sürekli içme suyuna kavuşturuluyor.

VASKİ, Konalga’nın su sorununu çözdü
  Heyelandan dolayı sürekli arızalan eski hatların tamamen iş göremediği tespit edilerek yeni proje uygulamaya alındı.

   VASKİ ekipleri heyelandan dolayı su hatları zarar gören Konalga Mahallesinde yeni çalışma başlattı. 400 hane ve 2 bin nüfuslu mahallenin bin 200 metrelik hattı yenilenerek susuzluk derdine son verilecek. Ekipler engebeli arazi koşullarında ve ağır şartlarda çalışmalarına devam ediyor.

   Van’ın en yoğun nüfusuna sahip kırsal mahallesi olan Konalga’ya şimdiye kadar günde sadece 1 saat su verilebilirken, yeni hat çalışması ile mahallenin sürekli içme suyuna kavuşması sağlanacak.

   Konalga Mahallesi Muhtarı Yahya Özbek, “Mahallemiz Hakkari Van ve Şırnak üçgeninde önemli konuma sahip bir yer. Kaynak sularımız vardı ancak faydalanamıyorduk. VASKİ ekipleri yeni çalışma başlatarak heyelandan zarar gören hatlarımız değiştiriyorlar. Artık 24 saat kesintisiz kaynak suyuna kavuşacağız. Emeği geçen Genel Müdürümüz Ali Tekataş ile Güney Bölge Müdürü Tevfik Ergenç ve ekiplere minnettarız” şeklinde konuştu.

ankara jigolo
Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2018, 21:39
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241