banner279

VASKİ, hizmetler konusunda halkı bilgilendiriyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ) yaptığı çalışmalarla halktan büyük takdir görürken, VASKİ ekipleri de mahallelerde halkı hizmetler konusunda bilgilendiriyor.

VASKİ, hizmetler konusunda halkı bilgilendiriyor
  Halkla yakın temas halinde olan VASKİ personelleri halkın dilek ve temennilerini bizzat kendilerinden dinlemek ve yapılan faaliyetleri detaylı anlatmak için tanıtım seferberliği başlattı.

    VASKİ Genel Müdürü Ali Tekataş’ın direktifleri bizzat uygulaması ve teşviki ile başlayan mahallelerde halkı bilgilendirme toplantıları büyük memnuniyetle karşılanıyor.

    Gevaş Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç de birimine bağlı ilçe ve mahalleleri tek tek gezerek halkın evlerine misafir oluyor. Çatak Uzuntekne Mahallesine giden ekipler, büyük coşku ile karşılandı. Yıllardır hizmete susadıklarını ve ilk kez kendilerini muhatap alan bir yönetim gördüklerini belirten mahalle sakinleri, ayrıca zaman zaman bizi ziyarete gelen VASKİ ekipleri de ayrıca bizlere yalnız olmadığımızı gösteriyor. Teşekkür ederiz” dediler.

    Halkın VASKİ çalışmlarından memnuniyetini dile getirdiği, en uzak yerleşim birimine kadar altyapı çalışmalarının gittiği ve yapılanları başarılı bulduğu görülürken, öte yandan yeni çalışmalar ile ilgili de bilgilendirmeler yapılıyor.

    Bu arada yapılan çalışmalarda devam ediyor. Gürpınar Günbaşı Mahallesinde daha sağlıklı bir su için 600 metrelik ek bir su kaptaj bağlantısı yapıldı. Mahalle halkı büyük bir sorundan kurtarıldı.

     Ayrıca Gevaş Atatürk Bulvarı üzerinde yer alan ve kanalizasyon hizmeti alamayan üç apartmana da yeni hat bağlanarak, sorun giderilmiş oldu.

     Yapılan çalışmaları yerinde takip eden İşletmeler Daire Başkanı Bahattin Önder, Strateji Geliştirme Daire Başkanı Harun Şahin ve Gevaş  Güney Şube Müdürü Tevfik Ergenç, halkın taleplerinin karşılanması için gerekenin Genel Müdür Ali Tekataş’ın talimatları doğrultusunda yapıldığını halka anlattılar

Güncelleme Tarihi: 26 Haziran 2018, 15:14
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241