banner279

VASKİ, Erciş’te arıtma tesisi kuruyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ), Erciş'in içme suyunun arıtılması projesinin Nisan ayında faaliyete geçmesi için yoğun gayret gösteriyor.

VASKİ, Erciş’te arıtma tesisi kuruyor
 Erciş İçme Suyu Arıtma Tesisinin Nisan ayında faaliyete girmesiyle, ilçe halkı sağlıklı, hijyen koşulların sağlandığı, bir içme suyu arıtma tesisinden su içmeye başlayacak.

   Yapımı devam Erciş İçme suyu temini projesinin ilerleme ve bilgilendirme toplantısı Ankara'da Çevre ve Şehircilik Bakanlığı AB Yatırımları Dairesi Başkanlığında yapıldı.

   Toplantı, VASKİ Genel Müdür Yardımcısı Abdulvehap Gezgen, Kanalizasyon Dairesi Başkanı Emre Eşme, Çevre ve Şehircilik Başkanlığı AB Yatırım Dairesi Başkanı İsmail Raci Bayer, Deniz Bank yetkilileri, Projenin Müşavir  ve yüklenici firmanın temsilcilerinin katılımıyla gerçekleşti.

    Uzun vadeli olarak yapımı planlanan projede Erciş ilçesinin alt yapı sorununun tamamen bitirileceğini belirtilerek, 2040 yılı düşünülerek yapılan proje şu an itibariyle fiziki  çalışmaların sonuna gelmiş durumda olduğu, projenin tamamlanmasıyla birlikte  günde 35 bin 860 metreküp suyun arıtılacağı ve 135 bin kişiye yetecek seviyede su temin edileceği belirtildi.

    Nisan ayı itibariyle Erciş halkının daha sağlıklı ve temiz su içeceği belirtilerek, projenin tüm etaplarının Nisan ayına kadar tamamen bitirilerek içme suyu arıtma tesisinin devreye alınacağı açıklandı.Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 23 Ocak 2018, 19:29
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241