banner279

VASKİ, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor

Türkiye'nin kışı en soğuk geçen yerlerin başında gelen Van'ın Çaldıran İlçesinde, VASKİ hizmetleri aralıksız sürdürülüyor. -30 dere olan dondurucu soğukta, VASKİ ekipleri her türlü olumsuzluğa rağmen vatandaşın sorununu çözmek için çalışıyor.

VASKİ, çalışmalarını aralıksız sürdürüyor
 Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) tüm ilçelerde hizmetlerine olumsuz hava şartlarına rağmen kesintisiz devam ediyor.
Vatandaşların mağduriyet yaşamaması için tüm tedbirleri alan VASKİ ekipleri, su ve kanalizasyon hizmetlerinin eksik olduğu yerlere öncelik tanıyor.
    Çaldıran İlçesinde yıllardır kanalizasyon hizmeti bekleyen 15 esnafın sorunu giderildi.
   Beyazıt Mahallesinde bulunan 15 esnaf sorunlarını VASKİ'ye bildirerek yardım istedi. Bunun üzerine hareket geçen ekipler yaptıkları tespitlerden sonra harekete geçtiler.
   Kışın en zor şartlarında devam eden uzun çalışmalardan sonra kısa bir süre içinde Çaldıran VASKİ şube yetkililerinin de programlı bir çalışması ile 150 metrelik yeni bir kanalizasyon hattı çekildi.
   Bu çalışmalar sırasında Kışla mahallesinde büyük zorluklar yaşayan ekipler, 1 metreden sonra zeminde suların çıkmasıyla ayrıca su tahliyesi yapmak zorunda kaldı.. 13 ayrı yüksek gerilim hattına denk gelen yerlerde de ekipler araçların çalışamadığı alanlarda el ile kazı yaparak çalışmalarını tamamladı.
   Sorunu giderilen esnaflar VASKİ'ye bu çalışmasından dolayı teşekkür ederek, yıllardır sesimiz duyulmuyordu. İlk kez biz muhatap kabul edip, bizimle ilgilendiler. Başta Genel Müdürümüz Ali Tekataş ile tüm emeği geçenlere teşekkür ediyoruz" dediler

Güncelleme Tarihi: 17 Aralık 2017, 16:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241