banner279

VASKİ ABONELERİNE KOLAYLIK SAĞLIYOR

Van Belediyesinin büyükşehir belediyesi olmasıyla birlikte köy statüsünden çıkıp mahalle statüsüne geçen yerleşim yerlerinde içme suyu abonelerine VASKİ tarafından kolaylık sağlanıyor.

VASKİ ABONELERİNE KOLAYLIK SAĞLIYOR
İçme suyu aboneliği konusunda sürdürülen bilgilendirme toplantıları kapsamında, şehir merkezi ve ilçelerdeki tüm mahalle muhtarlarıyla görüştüklerini kaydeden Van Su ve Kanalizasyon İdaresi (VASKİ) Genel Müdür Yardımcısı Emrah Çayırlı, muhtarlar aracılığıyla vatandaşlara mesaj vererek, içme suyu aboneliği için sunulan fırsatın mutlaka değerlendirilmesi çağrısında bulundu.
VASKİ hizmet binası toplantı salonunda Edremit ilçe muhtarlarıyla, Kadın Yaşam Merkezi toplantı salonunda ise İpekyolu ilçe muhtarlarıyla bir araya gelen Çayırlı, Abone İşleri Daire Başkanlığının hazır bulunduğu toplantıda, mahalle statüsüne yeni geçen yerleşim yerlerindeki vatandaşların herhangi bir abone ücreti ödemeyeceğini açıkladı.
Su sayaçlarını vatandaşların kendileri taktırabileceği gibi VASKİ personelinin de sayaç montajı yapılabileceğini dile getiren Çayırlı, “Tahsilâtların başlamasıyla birlikte, tarifenin dörtte biri üzerinden tahsilât yapılacak olup, belirtilen sürede başvuruda bulunulması halinde aboneliklerde istenen yapı kullanma izni ya da ruhsatı istenmeyecektir” dedi.
İçme suyundaki kayıp ve kaçağın önüne geçmek, adaletli şekilde su dağıtımı yapabilmek amacıyla su kullanımının kayıt altına alınması gerektiğini vurgulayan Çayırlı, “İçme suyunu bilinçsiz şekilde kullanarak israf eden vatandaşlarımızdan kaynaklı olarak VASKİ içme suyu temini sağlamamış algısı oluşmaktadır. Bütün mahallelerimize içme suyu şebekesi çekilmiş, ihtiyaç doğrultusunda depolar ya da su kaynakları tesis edilmiştir. Verdiğimiz hizmetin sürdürülebilir olması, kalitenin artması, içme suyu kullanım bilincini geliştirmek, kayıp ve kaçağın önüne geçebilmek için abonelik yapılması büyük önem arz etmektedir. Belirlenen sürede aboneliklerini yapmayan vatandaşlarımız hakkında yasal işlem başlatılacağını da belirtmek istiyorum” şeklinde konuştu.
Toplantı, muhtarlara abonelik için yapılması gerekenlerin anlatılması ve örnek abonelik dilekçelerinin dağıtımıyla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2017, 19:40
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140