banner279

VASKİ, 700 yerleşim biriminde çalışıyor

Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ), İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Van'da ki 1050 yerleşim biriminden 700 tanesinde çalışma yürüterek büyük bir başarıya imza attı. Yaz sezonu boyunca sürecek olan çalışmalarda VASKİ'nin hedefinin mahallelerin su sorununun önemli ölçüde çözüme kavuşturulması olduğu açıklandı.

VASKİ, 700 yerleşim biriminde çalışıyor
Van Su ve Kanalizasyon İdaresi(VASKİ)İçme Suyu Dairesi Başkanlığı Köy statüsünden çıkarılarak yeni kurulan mahallelere içme suyu şebekesi hattı döşemek için yeni çalışmalar yürütüyor. Halen bir çok ilçenin çeşitli mahallelerinde süren içme suyu yapım işi bu çalışma sezonu boyunca devam edecek.
İçme Suyu için çalışma yapan VASKİ, ayrıca sondaj kuyuları da açarak halkı susuzluktan kurtarmak için her projeyi devreye almaya başladı.
Van'da toplam 1050 yerleşim biriminin olduğu ve bunlardan 700 tanesinde halen VASKİ'nin içme suyu şebeke hattı, sondaj ve depo yapım ve onarım gibi çalışmasının devam ettiği belirtilerek, bunun çalışma sezonu boyunca da aralıksız devam edeceği, amacın yıllardır susuzluk çeken ücra mahallelerin sorunlarının giderilmesi olduğu açıklandı.
VASKİ son olarak Muradiye'nin Dağören Mahallesine 4500 metrelik, Tuşba İlçesi Dilimli Mahallesine de 3800 metrelik yeni şebeke hattı döşedi. Ayrıca her iki yerleşim birimine 150 metreküplük iki su deposu da yaparak hizmet sundu.

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2015, 15:25
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241