banner259

VANTSO'da 'KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı' tanıtıldı

Van Ticaret ve Sanayi Odası ve KOSGEB İl Müdürlüğü tarafından KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM Destek Programı tanıtımı yapıldı. Van Ticaret ve Sanayi Odası Miyazaki Salonu’nda yapılan tanıtım toplantısına Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faruk Biner, Fevzi Çeliktaş, KOSGEB İl Müdür Vekili Cevat Kaya, Müdür Yardımcısı Abdulhadi Arvas, Van Ticaret Borsası Başkan Yardımcısı Turgay Özbek, OSB Başkan Yardımcısı Yaşar Şen, imalat sektör temsilcileri ve KOBİ sahipleri katıldı.

VANTSO'da 'KOBİGEL-KOBİ Gelişim Destek Programı' tanıtıldı
 

Van TSO Yönetim Kurulu Başkan Vekili Faruk Biner, KOBİGEL –KOBİ GELİŞİM Destek Programının KOBİ’lere rekabetçi bir ortam oluşturduğunu belirterek; “Üyelerimiz olan KOBİ’lerin gelişimine büyük katkı sunacak destekler çok önemlidir. Bu desteklerden faydalanmak için üyelerimizi bilgilendiriyoruz. KOSGEB İl Müdürlüğü her türlü lojistik hizmeti veriyor. Ayrıca Van TSO olarak biz de üzerimize düşen desteği sağlıyoruz. Destek Programının geçmiş yıllardaki performansına baktığımızda önemli sonuçlar karşımıza çıkıyor.  KOBİGEL Destek Programı Kapsamında; 2016-2017 Yıllarında 14 İşletmeye destek Verilmiştir  Bu İşletmelere 888.001,29 TL Hibe Desteği 2.200.036,38 TL kredi desteği olmak Üzere toplam 3.088.037,67 TL destek sağlanmıştır. KOBİGEL 2017-1 çağrısına ise; İlimizden 33 işletme başvurmuş, bunlardan 16’sı desteklenmeye hak kazanmıştır. Proje süreçleri bittiğinde bu işletmelere; 3.088.172,40 TL kredi, 222.240,00 TL hibe olmak üzere toplam 5.804.752,40 TL destek ödemesi yapılmış olacaktır. Görüldüğü üzere imalat sanayinde faaliyet gösteren işletmeler için büyük fırsatlar sunan bir destek programıdır" dedi.
KOSGEB İl Müdür Vekili Cevat Kaya ise; "Türkiye genelinde başarılı projelerin destekleneceği programda Van’dan güzel projeler çıkmasını bekliyoruz. Van KOSGEB İl Müdürlüğü olarak KOBİ’lerimize her türlü desteği vermek üzere bekliyoruz" şeklinde konuştu. 
KOSGEB Uzmanları Sema Yaşar ve Mehmet Ali Arvas da KOBİGEL-KOBİ GELİŞİM DESTEK PROGRAMI hakkında katılımcılara detaylı bilgiler verdiler.
KOBİGEL Destek Programı kapsamında projelere 1 milyon TL’ye kadar destek verildiği, bunun 300 bin TL'sinin hibe, 700 bin TL'sinin ise faizsiz ve proje bitiminden 1 yıl sonra ödemelere başlanacak şekilde verildiği kaydedildi. Van İli için desteklenecek sektörlerin gıda ürünlerinin imalatı, diğer metalik olmayan mineral ürünlerin  imalatı, makine ve teçhizat hariç, fabrikasyon metal ürünleri imalatı, kauçuk ve plastik ürünlerin imalatı ve  giyim eşyalarının imalatı. / Prestij Haber Merkezi

 

Kaynak: (Prestij Haber Merkezi) - Prestij Haber Merkezi Editör:
Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2018, 18:59
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner241

banner247

banner140

banner255

banner141