banner279

Vanlılar parkomat geliri Vanspor'a gitsin istiyor!

Van'da hizmete girdiği günden bu yana tartışmaların odağında olan parkomat sistemine vatandaşlar büyük tepki gösteriyor. Vatandaşlar, alınan parkomat gelirinin Vanspor'a gitmesini istiyor.

Vanlılar parkomat geliri Vanspor'a gitsin istiyor!

zun süre yasal olup olmadığı tartışma konusuyken devam eden parkomat uygulamasında uygulanan fahiş fiyat ve icra takipleri vatandaşları isyan ettirdi. Vatandaşlar, bu gelirin ticari bir döngü ile değil bağış yöntemiyle sürdürülmesini talep etti.

Diğer illerdeki parkomat uygulaması ücretlerine göre fahiş fiyatın uygulandığı Van'da, neredeyse her sokakta uygulanan parkomat sistemi vatandaşları canından bezdirdi. Samsun'un Çarşamba ilçesinde uygulanan parkomat sisteminin daha adil olduğunu savunan Vanlılar, park tabelalarına ücretin Vanspor'a gideceğini ve ücretlerde de indirim yapılmasını istediler.

"Belediyeler ticarethane değildir"

Belediyelerin ticarethane olmadığını belirten halk, belediyelerin otoparklar yaparak yolları araçlara bırakacak çalışmalar yapabileceğini kaydettiler.

Belediyeden otoparklar istediklerini belirten vatandaşlar, "Belediyelerin işi konut yapmak, AVM yapmak değil aksine belediyeler kanalizasyonlar yapmalı, alt yapı, içme suları, yollar, otoparklar yaparak halkın hizmetine sokmalıdır. Belediyeler ticarethane değil halka hizmet getirme kurumlarıdır. Belediyenin artık güzel hizmetlerle halkı rahatlatacak çalışmalara imza atacağına inanıyoruz.  Van Büyükşehir Belediyesinin bir yolunu bularak parkomat sistemini Vanspor'a katkı sağlayacak bir zemine kavuşturmasını istiyoruz" ifadelerini kullandılar.

Yeni yönetimin göreve gelmesiyle kurumsal bir vizyona kavuşturulmak istenen Vanspor'da parkomat sistemi ile ilgili de bir çalışma yapılacağı merak konusu oldu. Samsun'un Çarşamba ilçesinde parkomat gelirlerinin 3. Lig ekiplerinden Çarşambaspor'a gittiğini biliyoruz. Bu konuda mevcut başkanın parkomatlarla ilgili çalışma yaparak parkomat sistemini Vanspor'a mal etmesi hem bir gelir kaynağı olarak değerlendirilecek, hemde ödeyen tarafın bu işi ticari bir sistem olmadığını Vanspor'a katkı payı olarak değerlendirileceği düşünülüyor. Bununla ilgili çalışmalar yapılması Van halkının en büyük beklentisi olarak dile getirildi.

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140