banner279

Vanlı sporcular Mersin’den dereceyle döndü

Mersin’de yapılan U23 Türkiye Şampiyonası Olimpik Baraj Deneme Yarışmalarına Van’dan ilk defa katılımın sağlayan, Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm takımı sporcuları başarılı döndü.

Vanlı sporcular Mersin’den dereceyle döndü
    Mersin’de yapılan U23 Türkiye Şampiyonası Olimpik Baraj Deneme Yarışmalarına katılan Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Atletizm takımı sporcularından Özgür İrge Disk Cirit atmada Türkiye Üçüncüsü olurken, Mahmut Şak ise 100 mt Türkiye Dördüncüsü ve 200 mt ise Türkiye Üçüncüsü olmayı başardı.

    Böylece Van’a Atletizm Teknik branşlarda ilk defa iki Türkiye Üçüncülüğü ve bir Türkiye Dördüncülüğü kazandırılmış oldu.

 

     Van Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü atletizm antrenörlerinden İbrahim Şenli, “Türkiye Atletizm Federasyonu 2016 yılı faaliyet programında yer alan ve Mersin’de Ülkemizin birçok ilinden sporcularımızın katılım sağladığı U23 Türkiye Şampiyonası, Olimpik Baraj Deneme Yarışmalarına bizlerde ilimiz adına ilk defa katılıp teknik branşlarda belirtilen mesafeleri bile ara farklarla geride bırakarak başarılı sonuçlar elde ettik. İlimizde son iki yıldır atletizm teknik branşlarda yoğun ve sıkı antrenmanlarımızın sonucu olarak katıldığımız U23 Türkiye Şampiyonası, Olimpik Baraj Deneme Yarışmalarında sporcularımızdan Özgür İrge Disk ve Cirit Atmada Türkiye Üçüncülüğü, Mahmut Şak ise 100 mt Türkiye Dördüncülüğü ve 200 mt ise Türkiye Üçüncülüğü elde ederek ilimize atletizm Teknik branşlarda iki Türkiye Üçüncülüğü ve bir de Türkiye Dördüncülüğü kazandık. Yarışmalara katılarak ilimiz adına böylesi güzel başarılara imza atan sporcularımızı bir kez daha yürekten kutluyorum. Katıldığımız yarışmalar sonucunda ilimiz adına elde ettiğimiz başarılı sonuçları inşallah bundan sonraki yarışmalarda da başarı çıtamızı daha da yükselterek daha güzel ve daha başarılı sonuçlara imza atacağımıza inanıyoruz. Son olarak bu yarışmalara katılmamızda başta il müdürlüğümüz olmak üzere emeği geçen bütün herkese çok teşekkür ediyoruz” diye konuştu. Bölge Gazetesi Haber Merkezi

Güncelleme Tarihi: 21 Ekim 2018, 13:32
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241