banner279

Vanlı öğretmen ve öğrencilerin Almanya gezisi tamamlandı

Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve İdarecileri, 'Van Teknik Lise ve Endüstri Meslek Lisesi'nde Mesleki ve Teknik Eğitiminin Kalitesinin Arttırılması' Projesi Kapsamında Yurt Dışı Saha Gezisi'ni tamamladı. 27.07.2015 tarihinde başlayan 20 kişilik öğretmen ve idareci gurubunun yaptığı Yurt Dışı Almanya gezisi tamamlandı.

Vanlı öğretmen ve öğrencilerin Almanya gezisi tamamlandı
 Mehmet Erdemoğlu Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Öğretmen ve idareci gurubunun yaptığı Yurt Dışı Almanya gezisini tamamlayıp Van'a döndüler.
 
"GEZİ ÇOK VERİMLİ GEÇTİ"
Yapılan gezinin çok verimli geçtiğini belirten öğretmen ve idareciler, gezilen fabrika ve tesislerin çalışma ve işleyişini yerinde görmenin mutluluğunu paylaştıklarını belirttiler. Bu gezide görüp, edindiğimiz tecrübe ve bilgileri öğrencilerimize aktaracaklarını ve mümkün olursa öğrencilerinin de bu tür yurtdışı gezilerine katılmalarını bilgi ve motivasyonlarını arttıracağı tavsiyesinde bulunacaklarını söylediler.
Gezi hakkında bilgi veren Proje Eğitim Koordinatörü İbrahim Yertürk gezi hakkında şu bilgileri verdi:
"120 bin çalışanı ile Amerika, Avrupa ve Asya Ülkelerinde fabrikaları bulunan Eaton'nun tüm dünyada ürettiği malzemelerin toplanarak dağıtıldığı lojistik üssü ziyaret edildi. Ürünleri tamamen otomasyon sistemiyle nasıl ayrıştırılıp, depolandığı hakkında bilgi alındı ve çalışma sırasında sistem baştan sona gezildi. Yine Eaton firmasının tamamen otomatik sistemlerle ve hammadde kullanarak dünya genelinde ikinci sırada yer alan elektrik-elektronik butonları ürettiği fabrikası gezildi. Fabrikanın siparişleri nasıl alıp, üretim bandında ürettikten sonra müşteriye sunduğu imalat sistemi yakından görüldü. Yetkililerden sistem hakkında bilgi alındı. Eaton'un mesleki eğitim merkezi gezilerek merkezin verdiği eğitimler hakkında bilgi alındı. Ünlü müzisyen Beethoven'e ait özel eşyalar ve modern çalışmaların yer aldığı elektronik ortamdaki cihaz ve çalışmaların yer aldığı iki bölümden oluşan müze gezildi. Köln ve Bonn başlıca tarihi ve turistik yerleri gezilerek program tamamlandı"

Bölge Gazetesi Haber Merkezi
Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2015, 12:54
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner140

banner241