banner279

Vanlı Öğrenciler Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu

Fatih Projesi kapsamında Van'daki okullarda tablet bilgisayar dağıtımına başlandı.

Vanlı Öğrenciler Tablet Bilgisayarlarına Kavuştu

Fatih Projesi kapsamında Van'daki okullarda dağıtımına başlandı. İlk tabletleri Van Valisi Münir Karaloğlu, Hüseyin ÇelikAnadolu İmam Hatip Lisesi'ndeki öğrencilere ve öğretmenlere dağıttı.

Milli Eğitim Bakanlığı tarafından gönderilen 449 , Van'da öğrencilere dağıtıldı. İlk tabletlerin dağıtımı için VanHüseyin ÇelikAnadolu İmam Hatip Lisesi'nde tören düzenlendi. Törene Van Valisi Münir Karaloğlu, Milli Eğitim Müdürü Mucip Kına katıldı. bilgisayarları dağıtmadan önce konuşan Vali Münir Karaloğlu, okullarda artık kara tahtalar yerine akıllı tahtaların, tebeşir yerine ise tabletlere dokunmanın yer alacağını söyledi. Vali Karaloğlu, "Ülkeler arasındaki asıl yarış bilgiyi üretme ve bilgiyi kullanıp en hızlı şekilde ulaşabilmektir. Bilgilere bundan sonra teknoloji sayesinde daha iyi ve hızlı erişebileceksiniz. Bundan sonra bilgiyi daha verimli ve hızlı kullanacaksınız. Bu projenin amacı da budur" dedi.

Daha sonra bilgisayardan ilk olarak matematik dersi işlendi. Vali Karaloğlu, öğrencilere bilgisayarları verdikten sonra kendilerinden başarı beklediğini söyledi. Öğrencilerin ardından öğretmenlere de veren Vali Karaloğlu, ayrıca Van'da 27 okula 667 akıllı tahta dağıtıldığını söyledi. - Van

Güncelleme Tarihi: 13 Şubat 2013, 14:37
YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner141

banner241

banner140